Komputer przy instalacji windows piszczy

Witam

mam problem kupiłem nowe części do kompa i komp się włącza bez problemu idzie wejść w bios itd. ale przy instalacji windowsa komputer piszczy a dokładnie w momencie jak po formacie dysku instalator kopiuje potrzebne pliki do instalacji, skopiuje te pliki i uruchamia się ponownie i wtedy piszczy i nic się więcej nie robi. :frowning:

części kture wymieniłem.

Intel Core 2 Duo E8200 2,66

ASUS rampage formula x48

KINGSTON HyperX 2x 2 GB 800 DDR2

Asus Silent Square

Dysk Seagate 320 Gb S ATA

A ile Twoja płyta główna może RAM’u obsłużyć?Patrzyłeś w instrukcję?Pytałeś się kogoś o możliwość konfliktu sprzętowego?NA początek wyjmij RAM i wsadź stary i zobacz czy będzie tak samo(RAM można dołożyć już po formacie/z resztą jak większość części/ - płyta,proc).

Ewentualnie spróbuj instalować z jedną kością…

Możesz też zresetować bios przed próbą instalacji…

P.s.

Jaka była poprzednia konfiguracja ? A jaki masz zasilacz (firma, model, moc znamionowa) ?

A jak piszczy, co za sygnały i jakie ?

Co piszczy ? podaj.

zasilacz mam chieftec 650 W

płyta obsługuje 8 GB DDR2

Prubowałem z jedną kostką i nic.

Wcześniej miałem całkiem inny komputer ale wszystko w środku wymieniłem no oprucz dysku twardego a reszta komponentów jest nowa

a starych części już nie mam bo sprzedałem i kupiłem te nowe

piszczy głośniczek systemowy tak lekko przerywany dzwięk. tak myśle że morze musiał bym mieć Windows Xp ale 64 bit bo chyba mam 32.

Czy to jest przerywany, wyraźny pisk? Jeżeli tak, to w tym momencie procesor się grzeje (w trybie tekstowym nowe procesory potrafią się grzać, jakby go nie znosiły). Proponuję sprawdzić, czy docisnąłeś dobrze radiator do procesora. Wykorzystałeś wentylator boxowy, czy własny i czy nakładałeś pastę?

tak pasta jest. a procesor sprawdzałem 2 razy czy jest dobrze umieszczony i jest prawidłowo a chłodzenie mam Asus Silent Square, morze zmienić na boxowe ? ale w biosie procka widzi poprawnie i dysk też widzi poprawnie a temperatura procka nie przekracza 40 stopni. tak a pisk jest przerywany i wyraźny ale nie wiem czemu dopiero w momencie jak skopiuje pliki przygotowujące do instalacji windows.

Przerywany dźwięk zawsze oznacza przegrzewanie się. Spróbuj z tym boxowym, zobaczymy. Wbrew pozorom on jest bardzo wydajny (ten piecyk Asusa jest całkiem,całkiem :wink: ).

sprubuje ale nie wiem czemu ale coś mi się zdaje że to będzie związane coś z biosem bo ta płytka Asus Rampage formula x 48 jest kosmiczna i morze coś trzeba przestawić. ale sprubuje z boxowym.

W biosie jest kilka takich opcji które alarmuja takim piskiem jak cos sie przegrzewa (lub poprostu jest gorące) standardowo sa wylaczane i w kazdej chwili mozna je wlaczyc jak ruwniez wylaczyc .oczywiscie nie kazdy bios (zalezy od plyty głownej) ma taka opcjesprubuj zaladowac fabryczne optymalne ustawienia biosu i powinno dzialac,jak to niepomoze to zaniesc kompa do serwisu lub sklepu gdzie go kupowales i niech oni sie mecza,jesli masz gwarancje

Jeszcze może być jedna rzecz, a mianowicie ten Asus Silent Square. To nie musi być przegrzewanie. Zapewne jest na tym chłodzeniu, wolnoobrotowy wentylator. Jeżeli wiatrak znacząco zwolni, Bios zacznie wydawać dźwięki alarmowe. Szukaj opcji CPU/FAN/Power Fan Fail Warning i zmniejsz liczbę obrotów, przy których alarm zostanie włączony.

jedynie co jest gorące to garfa EVGA Geforce 9800 GTX ale w biosie żadna temperatura nie przekracza 45 stopni.

W dniu 06.06.2008 , o godzinie 12:44 został dopisany post przez Maver12

Wentylator śmiga dość szybko ale sprubuje znaleźć to a morze masz racje bo na tej płytce zmieniam we wszystkim napięcie na wiatrakach ( a jest tego cała dodatkowa zakładka) więc morze to jest to.

W dniu 06.06.2008 , o godzinie 13:04 został dopisany post przez Maver12

Tu jest link do płyty głównej

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3& … odelmenu=1

do tego kupiłem

RAM. KINGSTON HyperX 2 x 2 GB 800Mhz DDR2

PROCESOR. Intel Core 2 Duo E8200 2,66 s.775

Na moje to komponenty są kompatybilne…

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 7:07 został dopisany post przez Maver12

Już działa bios był rozlegulowany ale troche dziwne bo przywracałem ustawienia fabryczne i nie ruszyło. ale cotam już działa :smiley: