Komputer resetuje się przy uruchamianiu

Witam,

Bez owijania w bawełnę sprawa wygląda tak:

Wczoraj po południu kupiłem sobie kartę graf. - Gigabyte Geforce 7900 GS. Wyciągałem pakę, a z niej starą kartę (Gigabyte Geforce 6600), zamontowałem nową i zaczęło się wszystko w komputerze walić.

Odpaliłem Windowsa, sterowniki się gryzły (NORMA), instalowałem nowe drivery i nagle się zresetował. Następnym razem Windows sie już nie uruchomił. Tryb awaryjny również nie działa. Ale najgorsze jest to, że nie można go nawet ponownie zainstalować z płyty. Dokładniej, ładują się te sterowniki, itp. i zamiast pojawić się komunikatu “aby zainstalować … naciśnij enter, aby uruchomić konsole, naciśnij R” resetuje się.

Mój sprzęt to:

Płyta głowna ASUS P5LD2

Procesor: Pentium D 805 (2.66 GHz)

Karty wyżej.

RAM: GoodRam 1 GB 667 + Goodram 512 MB 533

Zasilacz: 350 W

Dysków twardych: nie bede podawał (razem 720 GB)

Dodam, że wcześniej działał dobrze.

Proszę o pomoc.

Jaka marka zasilacza?

Reinstal Windowsa, aktualizacja biosu w płycie głównej albo zbyt słaby zasilacz…

Dodam jeszcze że:

  • GF 9700 GS wymaga zasilacza 300 W (dane z książeczki z zestawu)

  • po włożeniu starej karty jest to samo

A zasilacz, (nie wiem sam juz czy obudowy) to: Modecom Feel-350ATX

Czyli do samej konsoli odzyskiwania też nie ma szans wejść? Jak, nie to pozostaje sformatowanie (a nawet usunięcie partycji lub zerowanie dysku).

Właśnie tez w tym problem :confused:

zasilacz do wymiany.

Zobacz w Biosie napięcia podawane przez zasilacz (okno PC Health Status), koledzy mają prawdopodobnie rację z tym zasilaczem. Spróbuj pożyczyć jakiś inny zasilacz i zobacz co się będzie działo.

Jeżeli nie Masz ważnych danych na dysku możesz go wyzerować, tym: http://www.killdisk.com/ (być może instalacja ruszy).

Jeżeli Masz coś ważnego, to przegraj dane na pendrive spod linuxa live-cd: viewtopic.php?f=14&t=153364

Na razie komp leży rozkręcony. A co do resetów to zawsze w tych samych miejscach.

Raz udało mi sie zobaczyć przez nie całą sekunde boot screen windowsa, a później już tylko blue screen i reset.

Problem można uznać za nieaktualny.

Podłączyłem wszystkie kabelki do płyty głównej i reszty ale nie podłączałem dwóch dysków twardych. I działa jak wcześniej, a nawet lepiej. Problem, tak jak pisali wcześniej koledzy, tkwił w zasilaczu, który na obecną kartę i 3 dyski twarde nie wystarcza.

A co do driverów to tak jak wcześniej pisałem komputer się zresetował podczas instalacji. Teraz przy uruchomieniu od razu działają.

Problem rozwiązany, temat można uznać za zamknięty.