Komputer resetuje sie;/

Witam! :twisted:

Mam taki problem:

komputer przy włączeniu większej ilości aplikacji lub po prostu skanowania antywirusem (Norton internet security 2007) resetuje się… kolega sprawdził to jakimś programem i wyszło na to, że płyta główna nagrzewa mi sie do ok. 75stopni celsjusza(czasami nawet więcej! I jest podkreślone na czerwono). I tutaj moje pytanie… Co mam zrobić? kupić dodatkowe wentylatory?wymienić płytę? jestem całkowicie “zielony” w tym temacie więc czekam na opinie fachowców!

Pozdrawiam! :slight_smile:

Złączono Posta : 16.05.2007 (Sro) 19:57

aha i zapomniałem jeszcze dodać, że kiedy otworzyłem obudowę zasilacz był bardzo gorący, tak samo jak płyta główna!

Może warto zmienić pastę termoprzewodzącą ?

Od kiedy tak się dzieje ?

Może jakieś kłopoty z pamięcią ?

nie dokońca można im wierzyć :slight_smile:

Wejdź do biosu i tam sprawdź :wink:

A faktem jest, że Norton do lekkich programów nie należy :stuck_out_tongue:

Przeczyścić komputer w środku, nie stawiać obok grzejnika itd :lol:

pozdrawiam.

DANIELOKS

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

dzieje się tak w sumie od wtedy kiedy kupiłem Kartę graficzną i dokupiłem jeszcze 512 ddr…

Do biosu niestety nie wejdę ponieważ tak jak już wspominałem “jestem zielony”! Mógłbym coś popsuć itp.

No może do lekkich programów nie należy ale ja komputer mam dość dobry i powinien spokojnie zasuwać. Mój kumpel ma Nortona i ma ode mnie gorszy sprzęt 2 razy i mu wszystko śmiga. :slight_smile:

Najpierw to tak:

Sprawdź czy nie ma nigdzie w środku na chłodzeniach grubej warstwy kurzu jak jest to wyczyść i dotknij palcem radiatora na płycie głównej i sprawdź jaki ciepły jest.

dotknąłem radiatora i jest tak gorący, ze sie popażyłem

a może zrób memtesta

a co to jest ten memtest?

To zrób może jakiś nawiew na ten radiator.

Jaką płyte główną masz?

może ja napisze jaki mam cały sprzęt :

Procek : Celeron D 3,2 ghz

Karta graf : PALIT GeForce 5500

RAM : 1gb DDR 400MHZ

płyta główna : MSI PM8M3VH ( nie wiem co to jest wogóle, tak napisane jest na gwarancji)

Dysk twardy : Western digital 80gb

Zasilacz : Logic 350W

Złączono Posta : 16.05.2007 (Sro) 20:18

zrobie tego memtesta i raport czy to co tam to tworzy wkleje tutaj

Złączono Posta : 16.05.2007 (Sro) 20:22

jak na razie ten MEMTEST nie wykrył żadnych błędów… czyli co? mam kupić wentylator do obudowy? Proszę o odpowidź:)

Memtest86 3.30

Pozdrawiam

No i chyba problem sie rozwiązał jak na moje to zasiłka nie wytrzymuje

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

chodzi mi o to czy to jest na 100% pewne bo nie chce kupić zasilacza a okaże sie, ze to jest niepotrzebne… tylko teraz pytanie : ile WAT musze mieć?

jeśli nie chcesz kupować w ciemno to na początku pożycz od jakiegoś znajomego zasilacz w jakiejś dobrej firmy o odpowiedniej mocy, i jesli na nim będzie śmigać to znaczy że zasiłka nie daje rady.

A jeśli będzie to samo to trzeba szukać problemu w innych rzeczach. No chyba że kolega ma słaby zasilacz :mrgreen:

Jeśli sam chcesz sprawdzić czy kolega CIę nie oszukał możesz użyc Everest Home Edition i pokazać temperatury i napięcia w zakładce czujnik. :slight_smile:

w 4 min to nie zmierzysz. Wejdź do spr porady znajdź temat JNJN jak sprawdzić, lub użyj prog Goldmemory.

Napięcia mierzy się MIERNIKIEM

http://www.neotec.pl/page.php?id=11

I tak bym go zmienił, taki to nie wiadomo kiedy i co przy okazji spali.

Amacrox AX400/450

nie każdy posiada miernik :wink: a program lub bios może przybliżyć użytkownikowi wartości choć jakaś skala błedu jest :stuck_out_tongue:

Ja akurat mam miernik i program jakieś niestworzone rzeczy pokazuje w ogóle nie należy wierzyć programom pod względem napięć ;]