Komputer Restartuje się po załadowaniu Systemu XP

(Wnwk) #1

Witam .

Myślę że w dobrym dziale napisałem, jeśli nie to z góry przepraszam.

W Komputerze od mojego Bracika, coś sie stało, gdy uruchamiam system wyskakuje:

tutaj coś o dyskach że not coś tam itp.

S.M.A.R.T disabled czy jakos tak

CMOS Battery low

CMOS Memory size wrong.. dalej nie pamiętam

F1 run SETUP

F2 load default continue i tak dalej..

nie pokoi mnie to :confused:

W każdym razie gdy ładuje system, i go załaduje ekran sie wyłącza na chwile, po czym komputer sie resetuje, i w kółko to samo... (Wcześniej też gasł ekran tylko system sie normalnie uruchamiał :slight_smile: )

Gdy wchodze w bios'a i próbuje co kolwiek zmienić np. na "Enabled" "Disabled" po czym zapisuje zmiany w Bios'ie i tak mi tego nie zapisuje. Ale System normalnie uruchamia się na awaryjnym .

Informacje na temat komputera:

Płyta główna - K7S5A

Pamięć RAM - 1GB (1 kość 512MB druga kość 512MB)

Procesor Athlon 1800+ dokladnie nie wiem

Karta Graficzna 128mb

Dysk 40GB

Zasilacz 200V

Proszę o pomoc :frowning:

(Marcin1025) #2

Bateryjka od biosu pewnie jest rozładowana. Sprawdź dysk programem HD Tune na obecność badów no i podaj markę i moc zasilacza a nie napięcie

(Wnwk) #3

Na zasilaczu pisze:

CODEGEN Model: 200X ATX 2.01

To jest to?

(Marcin1025) #4

Tak to jest, ten zasilacz to tykająca bomba i to on może być winowajcą ale najpierw sprawdziłbym dysk ewentualnie przeinstalował windowsa

(Wnwk) #5

Przeinstalowywałem… To samo ;/ Drugi dysk włożyłem, sformatowałem zaś to samo… Bios nie zapisuje ustawień. Wyjąłem baterie włożyłem i nic dalej to samo…

Ehh prosze o pomoc :frowning: ![-o<

(j24) #6

Miałeś wyraźnie pisane, że bateria jest rozładowana i wymień na nową a nie wyjmij i włóż spowrotem. Od tego się na naprawi. Bateria jak ma powiedzmy 4 lata to bezwzględnie jest do wyrzucenia. Aby BIOS zapisywał ustawienia to musi być czymś zasilany i od tego jest bateria to chyba dość proste.

(Wnwk) #7

Już działa! !!

Wlączyłem tryb awaryjny, po czym sam system instalował coś do systemu, zapytało czy uruchomić ponownie komputer, dałem tak… Od tąd komputer śmiga! Normalnie sie włącza !!

Z góry dziękuje za wszelką pomoc, Marcin1025 :wink: