Komputer Restartuje się po załadowaniu Systemu XP

Witam .

Myślę że w dobrym dziale napisałem, jeśli nie to z góry przepraszam.

W Komputerze od mojego Bracika, coś sie stało, gdy uruchamiam system wyskakuje:

tutaj coś o dyskach że not coś tam itp.

S.M.A.R.T disabled czy jakos tak

CMOS Battery low

CMOS Memory size wrong… dalej nie pamiętam

F1 run SETUP

F2 load default continue i tak dalej…

nie pokoi mnie to :confused:

W każdym razie gdy ładuje system, i go załaduje ekran sie wyłącza na chwile, po czym komputer sie resetuje, i w kółko to samo… (Wcześniej też gasł ekran tylko system sie normalnie uruchamiał :slight_smile: )

Gdy wchodze w bios’a i próbuje co kolwiek zmienić np. na “Enabled” “Disabled” po czym zapisuje zmiany w Bios’ie i tak mi tego nie zapisuje. Ale System normalnie uruchamia się na awaryjnym .

Informacje na temat komputera:

Płyta główna - K7S5A

Pamięć RAM - 1GB (1 kość 512MB druga kość 512MB)

Procesor Athlon 1800+ dokladnie nie wiem

Karta Graficzna 128mb

Dysk 40GB

Zasilacz 200V

Proszę o pomoc :frowning:

Bateryjka od biosu pewnie jest rozładowana. Sprawdź dysk programem HD Tune na obecność badów no i podaj markę i moc zasilacza a nie napięcie

Na zasilaczu pisze:

CODEGEN Model: 200X ATX 2.01

To jest to?

Tak to jest, ten zasilacz to tykająca bomba i to on może być winowajcą ale najpierw sprawdziłbym dysk ewentualnie przeinstalował windowsa

Przeinstalowywałem… To samo ;/ Drugi dysk włożyłem, sformatowałem zaś to samo… Bios nie zapisuje ustawień. Wyjąłem baterie włożyłem i nic dalej to samo…

Ehh prosze o pomoc :frowning: ![-o<

Miałeś wyraźnie pisane, że bateria jest rozładowana i wymień na nową a nie wyjmij i włóż spowrotem. Od tego się na naprawi. Bateria jak ma powiedzmy 4 lata to bezwzględnie jest do wyrzucenia. Aby BIOS zapisywał ustawienia to musi być czymś zasilany i od tego jest bateria to chyba dość proste.

Już działa! !!

Wlączyłem tryb awaryjny, po czym sam system instalował coś do systemu, zapytało czy uruchomić ponownie komputer, dałem tak… Od tąd komputer śmiga! Normalnie sie włącza !!

Z góry dziękuje za wszelką pomoc, Marcin1025 :wink: