Komputer restartuje się podczas gry

(Macieeks99) #1

Witam.

Podczas grania w gry po 1-2 godzinach komputer sam mi się restartuje, daje kolejny restart podczas paska ładowania systemu Windows i potem normalnie się uruchamia. Czy to może być wina zasilacza, a może kondensatorów elektrolitycznych, a może jeszcze czegoś innego? Komputer ma 1,5 roku.

Sprzęt:

Płyta główna: ASUS M3A32-MVP Deluxe

Procesor: AMD Athlon X2 64 5000+

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GT 9400

Zasilacz: Modecom Feel 300 W (wiem, że jest na czarnej liście ale nie chciałem go na razie wymieniać).

Pozdrawiam.

(system) #2

Witam

ja bym go przeczyścił tzn. wszystkie wentylatorki,wiatrak karty graficznej i wtedy sprawdził efekty

oczywiście czynność tę wykonaj przy wyłaczonym komputerku z gniazdka elektrycznego

(Johny) #3

Może to być zasilacz,dla pewności warto pomierzyć miernikiem napięcia,szajsowate zasilacze to loteria,to co ma na nalepce 300W ledwo może osiągać 200W,co do kondensatorów warto pooglądać płytę główną,jeśli znajdziesz jakieś wybrzuszone z wyciekającym elektrolitem,to też problem,trzeci powód zapchane kurzem wentylatory

(foni78) #4

jak w/w powód zasilacz na 99 procent zanieczyszczony i trochę za słaby grzeje się ,minimum 400W jeśli chcesz grać :slight_smile:

(luger) #5

Mogę ci dać wskazówkę. Mam laptopa z prockiem Intel core i5 460M i w niektórych grach, np. BF Bad Company 2, po osiągnięciu temperatury 100 st.C obniża taktowanie o połowę dopóki temperatura lekko nie spadnie. Może ten Twój AMD ma inne zabezpieczenia przed przegrzaniem i reaguje wyłączeniem się. To tylko wskazówka, że może się procek przegrzewa. U mnie zimą się nie nagrzewał do takich temperatur, dopiero teraz. :expressionless:

(Psembol) #6

No po takim zasilaczu to się można fajerwerków spodziewac :stuck_out_tongue: