Komputer restartuje się, wiatraczek karty słabo działa:(

(Szymonziom99) #1

Witam. Mam taki nietypowy problem otóż od jakiegoś czasu wiatraczek karty graficznej (radeon9800 se) zaczął mi słabodziałać... Tzn wolno chodzić i czasem musiałem "pomagać mu" ruszyć poprzez pchnięcie go. Przez dłuższy okres czasu było ok lecz teraz znowu to sie pojawiło... WIatraczek chodzi bardzo słabo i głośno i nie moge nic z tym zrobić... przedmuchałem już całego kompa sprężarką i wyciągnąłem kurz odkurzaczem liczyłem że był zapchany ale to nie od tego... Czy wiatraczek się spalił i bende musiał wymienić go lub całą kartę? Do świąt bende miał już nowego kompa więc pomoże mi nawet tymczasowe rozwiązanie :slight_smile: Restartuje się głównie gdy włącze gre typu metin2, minecraft, Fifa, nfs o dziwo nigdy się nie restartuje podczas gry w cs...

Z góry dzięki za odpowiedz Pozdrawiam Dumbass :wink:

(Salso123) #2

O loool "bende" - byk niewybaczalny :smiley:

Najprawdopodobniej wiatrak się posypał, można go zdemontować z karty i spróbować "rozruszać" lub wymienić na inny. Ewentualnie można zamontować oddzielny wentylator ( podłączony bezpośrednio do płyty głównej) który będzie dmuchał na radiator karty. Najprostsze rozwiązanie to nie grać do świąt :wink:

(Szemron) #3

Sam wiatrak nie jest drogi, więc czym prędzej go wymień, bo jak spalisz kartę, to zapłacisz dużo więcej.

A restarty są spowodowane pewnie tym, że karta graficzna się przegrzewa.