Komputer + router + PS3

Witam przymierzam sie do zakupu routera który połączy komputer z PlayStation 3 (odległość niezbyt duża komp. w jedym pokoju a PS3 w drugim a między nimi przedpokój) i tu moje pytanie bo jestem w tym temacie kompletnie zielony czy kupować router przewodowy czy bezprze. a jeśli wifi to jak to należy podłączyć i czy są wymagane dodatki aby sygnał był odbierany przez oba urządzenia (internet mam w airbites a u nich jest wymagane wejście WAN i nie może być z modemem ADSL). Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc i pozdrawiam

Raczej bezprzewodowy, PS3 jak patrzyłem teraz na wikipedii to od 40GB włącznie(dysk) w górę każdy posiada moduł WiFi b/g, odległość mała, więc nie powinno być problemu z zasięgiem, a nawet jakby był to można w routerze lepszą antenę wrzucić.

Wejście WAN-RJ-45, a z modemem ADSL to pod cieńszą wtyczkę RJ-11.

Teraz wszystko będzie się kręcić(wybór) w okół funduszów i oczekiwań :]

Ja z firm polecam(tańsze urządzenia-TP-link), droższe Linksys.

wstępne propozycje:najgorsze możliwości, najmniejsza cena.

Tp-link tl-340G

TP-link tl-543G

Linksys WRT54GL/GC/GS+ew.Tomato

Kryzysik robi swoje, ja kupiłem WRT54GL za 196zł z kurierem i pendrive 2GB(niby gratis, ale oferta z 1GB była tańsza o 9zł).

Kumplowi kupowałem to za chyba 165-170zł z kurierem, teraz 240zł pierwsza/lepsza aukcja.

Okej dzięki to już troche więcej wiem :smiley: (podpinam kabelek internetowy do routera bezprzewodowego do portu WAN ale jak to jest z komputerem trzeba coś dokupic aby odbierał sygnał?

Tak kartę bezprzewodową(na 99% jej nie masz w PC) Ja polecam TP-link 551G, albo pociągnąć kabelkiem jak nie musiałbyś nic wiercić, to by nie było wielkiego halo, na początku też byłem jakoś sceptycznie nastawiony do kabla, ale jak zacząłem “cokolwiek” przesyłać pomiędzy komputerami to przekonałem się co do kabla.