Komputer rozłącza się ciągle po kilku minutach

Witam

Mam pewien dość poważny problem. Moja dziewczyna dostała laptopa (z Windows 7). Za pomocą routera Belkan F5D7231-4 version 1103uk założyłem sieć. Mamy ASTERA 3/6 Mbit.

Ustawiłem połączenie jako wireless bridge bo gdy ustawiałem jako access point cos mi się nie chciało łączyć. Skopiowałem MAC adres mojego laptopa na router ( moj laptop był konfigurowany pod astera ) ustawiłem WEP ( nie potrzebne nam w sumie nic mocniejszego ). No i wszystko pięknie działa. Na nowym laptopie niestety jedynie…

U mnie co kilka, kilkanaście minut komputer rozłącza się. Bez żadnego wyraźnego powodu i bez komunikatu internet po prostu przestaje działać. Moc sygnału mam na maks. Ale w oknie zarządzania sieciami nie jestem nawet podłączony. Jest napisane iż nie mam połączenia z siecią a mimo to korzystam z internetu dopóki nie padnie. Ja posiadam windowsa XP.

Poza tym w ustawieniach połączenia z tą siecią przy każdym rozłączeniu przestawia mi się uwierzytelnianie z otwartego na WPA2-PSK. I kasuje się tym samym wep.

Mam Atheros’a AR5007EG. I tu też jest problem bo w menadżerze urządzen mam nieznane urządzenie modemowe na magistrali high definition audio. I nie wiem jak mam przeinstalować sterowniki bo laptopa gdy kupowałem go dostałbym z vistą ale nie chciałem go i kupiłem XP. Mimo to płytkę i tak mam ze sterownikami do Visty. I dlatego nie wiem skad wziać do karty z laptopa ASUSA. Nie mam pojęcia juz co zrobić. Komputer niedawno miał u was na forum sprawdzane logi wszystko było w sumie okej.