Komputer sam bez mej wiedzy robi restart

(system) #1

Jestem po formacie i mam zainstalowany system WINDOWS XP, antywirusa AVASTA. Po formacie komputer co jakiś czas sam bez uprzedzenia mnie zaczął robić restart. Zdarza się to w trakcie gry. Myślałem, że mam wirusa i przeskanowałem dyski KASPERSKY M, który nic nie wykrył ! Znajomy zaproponował , bym zwracał uwagę na radiator umieszczony w karcie graficznej a mam RADEONA 9550 który według mnie się grzeje. Uprzednio przed formatem nie miałem z tym problemów i komp działał bez zarzutów. Proszę o pomoc co mam zrobić i jak to wykonać by zlikwidować niezapowiedziane restarty kompa :frowning: Za udzieloną pomoc dziękuję :slight_smile:

(adpawl) #2

sprawdź w podglądzie zdarzeń jaki błąd przed restartem

sprawdź temperatury

(Athlonik) #3

Podaj konfigurację sprzętową i zasilacz

(Stalker) #4

W 90% to wina zasilacza. Ja mam to samo. :wink:

(system) #5

Gdy " chodzę " po stronach to jest OK nic się nie dzieje, a gdy tylko zacznę grać jest po chwili restart. Myślę, że to karta graficzna ma zabezpieczenie i ono rozłącza. Może zainstalowanie wentylatora na radiatorze i tym samym poprawa jego chłodzenia by dała dobre rezultaty, a tym samym znikły by restarty??

(komin15) #6

Daj w biosie ustawienia optymalne. I zobacz czy problem nadal wystepuje.

(Karolp1993) #7

Daj screena z zakładki czujnik w Evereście, oraz napisz markę i moc zasilacza.

(Athlonik) #8

Bo internet nie wymaga tyle mocy od procesora i karty a gry tak przez to ciągną więcej prądu a gdy zasilacz ich nie zasili to robi się restart podaj zasilacz i konfigurację kompa :slight_smile:

(lazikar) #9

Gizbo71 jaką masz karte graficzna i stery do niej???

(el polaco) #10

To na pewno nie jest wina karty graficznej. Na starym kompie po formacie miałem taki sam problem. Zamiana karty graficznej na inną nie pomogła. Zapewne jest to wina zasilacza.

(lazikar) #11

Tego nie wiesz na pewno. Miałem kiedyś właśnie problem ze starami od karty. I wystarczyło zmienić stery. :smiley:

Niestety przypadki sa różne. Taniej najpierw sprawdzić stery niz kupowac zasilacz.

(system) #12

Zasilacz m-ki Cotegen model 200X i mocy 350W

(Wiedzainternet) #13

Najpierw wyczyść sprężonym powietrzem wszystkie wiatraki i podzespoły kompa. Jeśli problem dalej występuje to może to byc zasilacz, lecz zwykle komputer się wylącza a nie resetuje. pisz czy pomogło czyszczenie. Zwykle pomaga :slight_smile:

(system) #14

Niestety czyszczenie podzespołów nie pomogło:(

(Athlonik) #15

Bo trzeba wymienić zasilacz codegeny to najgorsze zasilacze wymień na

lub deltę 400w i restarty ustąpią :slight_smile: Podaj też konfigurację sprzętową

(system) #16

Sprzęt to : system WINDOWS XP wersja HOME, serwice pack 2,procesor AMD ATHLON 2000+, płyta główna MSI KT4AV, ram 1024 MB, grafika ATI RADEON 9550. Gdy sprawdzam po restarcie tęp. to procek ma około 44 stopni, a płyta główna około 34.

(Kkamlot) #17

Zainstaluj nowsze albo inne stery do karty graficznej i zobacz co się będzie działo :wink:

(system) #18

OK biorę się za nowe sterowniki :slight_smile:

(Dols) #19

1.Jest to wina zasilacza lub karty graficznej.(zasilacz najbardziej cierpi)

2.Jest tak że zasilacz jest za słaby na podtrzymywaniu odpowiedniej i dostarczanej ilości prądu.

3.Karty graficzne przegrzewają się przez długie spędzanie czasu przy komputerze.(dzieje się tak z każdym prawie podzespołem)

4.Gizbo71 jak grałeś w grę to może ustawiłeś parametry graficzne gry na największe ?

Ja miałam też podobny problem i pomogło mi wymienienie zasilacza i karty grafiki.

Pozdro all... :slight_smile:

(system) #20

Wymieniłem zasilacz na PROTECT EC350-NP i problem jest ten sam:( Mam wyczyszczone podzespoły kompa.