Komputer sam bez mej wiedzy robi restart

Jestem po formacie i mam zainstalowany system WINDOWS XP, antywirusa AVASTA. Po formacie komputer co jakiś czas sam bez uprzedzenia mnie zaczął robić restart. Zdarza się to w trakcie gry. Myślałem, że mam wirusa i przeskanowałem dyski KASPERSKY M, który nic nie wykrył ! Znajomy zaproponował , bym zwracał uwagę na radiator umieszczony w karcie graficznej a mam RADEONA 9550 który według mnie się grzeje. Uprzednio przed formatem nie miałem z tym problemów i komp działał bez zarzutów. Proszę o pomoc co mam zrobić i jak to wykonać by zlikwidować niezapowiedziane restarty kompa :frowning: Za udzieloną pomoc dziękuję :slight_smile:

sprawdź w podglądzie zdarzeń jaki błąd przed restartem

sprawdź temperatury

Podaj konfigurację sprzętową i zasilacz

W 90% to wina zasilacza. Ja mam to samo. :wink:

Gdy " chodzę " po stronach to jest OK nic się nie dzieje, a gdy tylko zacznę grać jest po chwili restart. Myślę, że to karta graficzna ma zabezpieczenie i ono rozłącza. Może zainstalowanie wentylatora na radiatorze i tym samym poprawa jego chłodzenia by dała dobre rezultaty, a tym samym znikły by restarty??

Daj w biosie ustawienia optymalne. I zobacz czy problem nadal wystepuje.

Daj screena z zakładki czujnik w Evereście, oraz napisz markę i moc zasilacza.

Bo internet nie wymaga tyle mocy od procesora i karty a gry tak przez to ciągną więcej prądu a gdy zasilacz ich nie zasili to robi się restart podaj zasilacz i konfigurację kompa :slight_smile:

Gizbo71 jaką masz karte graficzna i stery do niej???

To na pewno nie jest wina karty graficznej. Na starym kompie po formacie miałem taki sam problem. Zamiana karty graficznej na inną nie pomogła. Zapewne jest to wina zasilacza.

Tego nie wiesz na pewno. Miałem kiedyś właśnie problem ze starami od karty. I wystarczyło zmienić stery. :smiley:

Niestety przypadki sa różne. Taniej najpierw sprawdzić stery niz kupowac zasilacz.

Zasilacz m-ki Cotegen model 200X i mocy 350W

Najpierw wyczyść sprężonym powietrzem wszystkie wiatraki i podzespoły kompa. Jeśli problem dalej występuje to może to byc zasilacz, lecz zwykle komputer się wylącza a nie resetuje. pisz czy pomogło czyszczenie. Zwykle pomaga :slight_smile:

Niestety czyszczenie podzespołów nie pomogło:(

Bo trzeba wymienić zasilacz codegeny to najgorsze zasilacze wymień na

lub deltę 400w i restarty ustąpią :slight_smile: Podaj też konfigurację sprzętową

Sprzęt to : system WINDOWS XP wersja HOME, serwice pack 2,procesor AMD ATHLON 2000+, płyta główna MSI KT4AV, ram 1024 MB, grafika ATI RADEON 9550. Gdy sprawdzam po restarcie tęp. to procek ma około 44 stopni, a płyta główna około 34.

Zainstaluj nowsze albo inne stery do karty graficznej i zobacz co się będzie działo :wink:

OK biorę się za nowe sterowniki :slight_smile:

1.Jest to wina zasilacza lub karty graficznej.(zasilacz najbardziej cierpi)

2.Jest tak że zasilacz jest za słaby na podtrzymywaniu odpowiedniej i dostarczanej ilości prądu.

3.Karty graficzne przegrzewają się przez długie spędzanie czasu przy komputerze.(dzieje się tak z każdym prawie podzespołem)

4.Gizbo71 jak grałeś w grę to może ustawiłeś parametry graficzne gry na największe ?

Ja miałam też podobny problem i pomogło mi wymienienie zasilacza i karty grafiki.

Pozdro all… :slight_smile:

Wymieniłem zasilacz na PROTECT EC350-NP i problem jest ten sam:( Mam wyczyszczone podzespoły kompa.