Komputer sam mi się wyłącza :(

Sytuacja wygląda tak: Kiedy gram w jakąś grę lol/cs:go po mniej więcej godzinie gry komputer nagle zaczyna chodzić bardzo cicho, a ekran robi się czarny, niestety nie wiem jak to dokładniej opisać, ale niby pracuje, ale nie da się nic zrobić. Kiedy go resetuję on w momencie kiedy pokazuje się mój pulpit sam się wyłącza (Nie jest już w takim stanie jak przy 1 wyłączeniu). Ta ostatnia czynność powtarza się kilkukrotnie. Czyściłem komputer, ale to nie pomogło. Dodam jeszcze, że jak korzystam z internetu, nie grając w gierki to zazwyczaj nie mam tego problemu, chociaż czasami też zdarzy mi się coś takiego. Ostatnimi czasy mój komputer zaczął też trochę głośniej chodzić. Jeżeli ktoś miał już taki problem, albo domyśla się co może być jego przyczyną, bardzo prosił bym o pomoc. Ja osobiście uważam, że może być to wina zasilacza, ale nie jestem znawcą od komputerów, a przed zaniesieniem go do serwisu chciałem popytać się na ten temat na różnych forach, gdyż ktoś może coś na ten temat wiedzieć. 

Najpierw wypada podać całą konfigurację zestawu, skoro pytasz się o radę.

Jak rozumiesz termin “czyściłem komputer”? Pobierz program AIDA64 jeśli jeszcze nie masz i podaj temperatury. Jeśli sam się wyłącza podczas grania to kolego za bardzo Cię się sprzęt przegrzewa.