Komputer sam sie resetuje co jakis czas!

(system) #1

Witam, otóż mam pewien problem z moim komputerem. Od pewnego czasu sam się resetuje... Resetuje się w najbardziej nieodpowiednich momentach, pojawia się niebieski ekran (na 1 sekundę) na którym jest coś napisane białą czcionką po czym resetuje się... Robiłem nawet przywracanie systemu o kilka dni lecz to nie daje efektów. Bardzo proszę o pomoc!

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam.

@edit

Pojawia się takie coś na tym niebieskim ekranie:

"Pojawił się problem i system zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000008E (0xBF801140, 0x9c71D6B8, 0x00000000)

*** win32k.sys - Address BF801140 base at BF800000, DateStamp 45f013f6

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci.

Zrzut pamięci fizycznej został zakończony."

Dane komputera:

kompjq9.png

(Megoz) #2

Wg. mnie jest kilka możliwości:

• wirusy w komputerze (robiles scandisca?)

• uszkodzony dysk (spróbuj na innym)

możesz też sprobowac formata lub zainstalować innego win (bo pewnie masz XP :>.

Więcej pomóc w stanie nie jestem,

Pozdrawiam

(Cosik Ktosik) #3

W panelu sterowania -> System->zaawansowane->Uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia odznacz opcję automatycznego uruchomienia po awarii. Podaj kod błędu i przyczynę podaną na blue screenie.

Jaka jest konfiguracja komputera (sprzęt i system) oraz moc i producent zasilacza?

Sprawdź pamięć tym programem: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... est86+3.4a

oraz napięcia i temperatury tym (w programie komputer->czujnik): http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ition+2.20

(Maxikazio) #4

Oprócz tego co radzą inni - jeśli coś ostatnio instalowałeś usuń to, spróbuj też upgrade biosu.

(Tomazoo) #5

ymmm... wyaje mi się iż przegrzewa Ci się .. kidyś tak miałem.. :slight_smile:

(Sicu (Final)) #6

Może masz za słaby zasilacz?

(Zsuriammariusz530) #7

miałem to samo kiedyś i poprostu był ram zakurzony. Przed pojawieniem się niebieskiego ekranu wydaje dziwny dźwięk komputer?

(system) #8

refresh ~~~~~~~~~~