Komputer sam sie resetuje

Mam problem, jak jestem powiedzmy pare godzin na komputerze i nagle komputer sam sie resetuje. Ale też występuje to dosyć często jak skanuje komputer (mam kaspersky internet security 6), pod koniec skanowania tez mi się sam resetuje, ale też jak robie defragmentacje dysku to po ok 2 godz znowu to samo. Po za tym wszystko w systemie działa jak należy…

Wie ktoś co może być powodem takiego działania komputera…?

powiedziałbym normalnie że masz wiruska ,ale mówisz że masz kaspersky więc odpada ,znając siebie to dałbym odrazu nie tylko format ale przywracanie do stanu fabrycznego ,przedtem oczywiscie dałbym obraz dysku ,to może być wszystko ,mogło coś sie spalić w środku ,ale nie karta graficzna bo widzisz na ekranie ,mi kiedyś powstawały takie restarty jak zainstalowalem outpost firewall ,do tego mialem liczne blue screeny

Złączono Posta : 09.02.2007 (Pią) 22:02

dlatego wiec może to niekompatybilność jakichs programów a jakich musisz dojśc sam

Aby zdiagnozować, dlaczego masz resety, to powinieneś włączyć BSOD. Wówczas pojawi ci się niebieski ekran z różnymi “ważnymi” informacjami, które są pomocne w określeniu resetu (numer błędu + ewentualnie sterownik powodujący błąd).

Start > Panel sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > Ustawienia: ODZNACZ “Automatycznie uruchom ponownie”

W zdiagnozowaniu restartów może tez pomóc odczyt pliku minidump - KLIK

może zasilacz nie wyrabia?jaka moc i marka?

Znowu koleś kasperskiego wychwalasz w niebiosa. To tylko antywir a nie herkules…

Powiem ci sznekol ze możesz mieć sasera lub blastera (takie wirusy w pamięci i płytce głównej) zapytaj się kogoś lub sprawdź bo ja tak miałem i jeszcze parę miesiecy a miałbym po płycie :frowning: Najlepiej zrób formata ale kompletnego tak, żeby nie dało się np. zrobić backupu.

To chyba jest ostateczność, bo przecież żadnej pewności nie ma, nawet sam piszesz, że

sznekol jeżeli jest tak jak mówi pazik77 to przede wszystkim daj logi, a nasi specjaliści Ci powiedzą jeżeli coś masz.

z góry dzięki za sprawdzenie :slight_smile:

Złączono Posta : 12.02.2007 (Pon) 15:01

proszę o zainteresowanie się moim tematem…:P, czy te logi sa wporządku??:P, ja sie na tym kompletnie nie znam…