Komputer sam sie resetuje

nie wiem, ale tak mi sie wydaje, ze jakbys sciagnalsterowniki do karty graficznej z neta, zrobil formata tamtego kompa i wgral te sterowniki co z neta brales

powinno zlikwidowac problem

jak nie pomoze to pomysle nad innym rozwiazaniem

Myślę, że powinieneś się umówić na randkę z Windows Update bo problem z odzyskaniem sprawności systemu po poważnym błędzie jest dostępny na WU od ponad roku

Możliwe, że masz niepołatany system co w połączeniu ze sterownikami do grafiki powoduje problemy

Tak sobie głośno myślę…

Format to nie rozwiązanie. Poza tym proszę o stosowanie polskich znaków w pisowni.

Przyczepiłabym się zasilacza, może nie wyrabiać. Spróbuj podmienić.

Mi tez sie resetowal komp i pojechalem do serwisu i stwierdzili usterke kosci ramu i wymienili mi karte graficzna

Joan czyli sugerujesz że mam kupić nowy zasilacz ? bardziej wydajniejszy ? czy jak ? masz może jakaś sugestie jaki zasilacz kupić do mojego pc ?

żeby wszystko dobrze współpracowało nie chce wydawać pieniędzy na coś co nie pomoże…

mój pc ma jeszcze plomby udać sie do serwisu i zareklamować czy lepiej na własną rękę bo jak mają mi znowu wstawić jakiś złom to już wole samemu .

to masz komputer jeszcze na gwarancji ?

Błąd ten wskazuje na problem ze sterownikami modemu-jak się nie mylę to Sagema.

Jeżeli go masz to potwierdż.

komputer mam może nie cały miesiąc a modem Sagem . Łączę mam neo 512 kb/s.

tylko co ma modem do resetowania komputera ?

Złączono Posta : 29.05.2007 (Wto) 19:15

odpaliłem sobie przed chwila grę Far Cry żeby sprawdzić jak komputer chodzi i tym razem mi się nie zresetował tylko wyskoczył taki komunikat .

bladjh6.jpg

czy to zależy od systemu czy od gry ? wie ktoś o co chodzi w tym błędzie ? co jest tego przyczyną .

Witam!

Nie chciałem zaczynać nowego tematu, ponieważ mam podobny problem.

Z tym że u mnie komp jak się załaduje to działa w miarę dobrze, nie licząc ścinających się filmów i spowalniających gier. Przważnie jak się już resetował to podczas uruchamiania (czasami potrafi się tak resetować kilka razy pod rząd). Test pamięci nie wykazał, żadnych błędów (korzystałem z MemTest), odinstalowałem sterowniki do grafy (nowsze Catalyst Control Center 7.3) i zainstalowałem starsze (nie miałem takich problemów gdy je miałem zainstalowane, ATI Omega Drivers 3.8.273).

Mój log z debugera wygląda tak:

Microsoft (R) Windows Debugger Version 6.4.0007.2

Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.



Loading Dump File [C]

Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available


Symbol search path is: ***Invalid***

****************************************************************************

* Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. *

* Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. *

* After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *

****************************************************************************

Executable search path is: 

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Windows XP Kernel Version 2600 (Service Pack 2) UP Free x86 compatible

Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS

Kernel base = 0x804d7000 PsLoadedModuleList = 0x8055ab20

Debug session time: Sun Apr 29 20:12:48.484 2007 (GMT+2)

System Uptime: 0 days 0:22:02.075

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Loading Kernel Symbols

...........................................................................................................................................

Loading unloaded module list

.........

Loading User Symbols

Unable to load image win32k.sys, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for win32k.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for win32k.sys

*******************************************************************************

* *

* Bugcheck Analysis *

* *

*******************************************************************************


Use !analyze -v to get detailed debugging information.


BugCheck 1000008E, {c0000005, bf83bc90, b9decaf0, 0}


***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.


*************************************************************************

******

******

***Your debugger is not using the correct symbols***

******

***In order for this command to work properly, your symbol path***

***must point to .pdb files that have full type information.***

******

***Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not***

***contain the required information. Contact the group that***

***provided you with these symbols if you need this command to***

***work.***

******

***Type referenced: nt!_KPRCB***

******

*************************************************************************

Probably caused by : win32k.sys ( win32k+3bc90 )


Followup: MachineOwner

---------

Jeżeli dobrze się oriętuję problem tkwi w ntoskrnl.exe i win32k.sys. Powyżej kolega poradził aby zamienić niedziałający plik ntoskrnl.exe z płyty z CD Windows, ale czy podmiana tych plików (w moim przypadku ntoskrnl.exe i win32k.sys ) nie spowoduje, że mój system się wysypie?

A u kogo ten błąd wystąpił?

Sprawdż napięcia na zasilaczu,ale miernikiem i popatrz czy są one zgodne

(mieszczą się) w NORMACH

Złączono Posta : 30.05.2007 (Sro) 0:41

Mnich pisze:

Nie - tylko w win32k.sys

Jest to plik systemowy związany z obsługą urządzeń i jeżeli pokazuje się z BSOD(nic o tym nie piszesz) to prawie na 90% nie on jest przyczyną restartów.

Zwykle BSOD z tym plikiem to problemy natury sprzętowej takie jak:procesor,RAM,zasilacz lub niekompatybilne sterowniki.

Tak więc zastanów się co ostatnio zmieniałeś w kompie(podkręcanie procesora?wymiana kości? itp).

Sprawdzałeś temperatury?

Jak długo trwał test i w jakiej konfiguracji?

Test pamięci trwał ok. godziny (1500MB, GoodRam), kompa nie podkręcałem (mam Celerona D 2.66), Również karty graficznej nie podkręcałem (mam Radeon 9550XT). Jak napisałem wyżej, zrezygnowałem z nowszych sterowników do karty, i zainstalowałem starsze z którymi nie miałem takich problemów wcześniej. Muszę powiedzieć komp się jeszcze mi nie zresetował. Nic nie napisałem o Blue Screen ponieważ nic takiego mi się nie pokazało (odkąd mam XP chyba jeszcze nie widziałem Blue Screen, i mam nadzieję że nie zobaczę). Jedyne co wyskakiwało to informacja że komputer odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Jeżeli chodzi o zasilacz, z tym będzie gorzej bo to jest jakiś nie typ nie pisze nawet jaka to firma . Tylko są jakieś tabelki z których można wyczytać że to jest 300W zasilacz (i pisze Switching Power Supply LC-B300ATX). Poszukałem w googlach nazwy zasilacza po modelu (LC-B300ATX) i wyszły same ModeCom’y, ale na każdym z nich na obrazku widniał napis FEEL, a na moim tego nie ma. Mam AiBooster i on mi pokazuje temperaturę procesora w spoczynku 45C (ogólnie to ta temp. skacze czasem więcej czasem mniej ale tak średnio to 45), a gdy odpalę grę jest ok 55C (najwięcej 57C nigdy więcej nie widziałem). Ostatnio nic nie zmieniałem taką konfigurację sprzętu mam od 3 lat, jedyne co zmieniam to stery do grafy na nowsze (jak każdy).


Ucieszyłem się bo myślałem że to była wina sterów do grafy (nie resetował się komp przez jakiś czas), ale niestety zresetował się przed chwilą ponownie. Dziwne czemu się nie resetuje jak się już załaduje tylko podczas ładowania systemu.

Czyli tak jak by go nie było.Na tą operację musisz poświęcić trochę czasu-przynajmniej po 12 godz na każdą kość oddzielnie i tyle samo na zestaw.

Aby się pokazał:Panel sterowania>System>Zaawansowane>Zakł.uruchamianie i odzyskiwanie>ustawienia>w zakł.Awaria systemu-odznaczasz Automatycznie uruchom ponownie.

Ponieważ masz problemy z ustaleniem zasilacza może wchodziłaby w grę opcja pożyczenia od kogoś markowego zasilacza i przetestowania systemu na nim?

Być może warto byłoby przeczyścić kompa z pozostałości po poprzednich sterach za pomocą Driver Cleaner Pro?