Komputer sam się resetuje

(and1981) #1

Witam kiedyś pisałem już o tym przypadku na tym forum .

Więc tak jak włanczam internet i coś czytam na nim czy coś to po jakimś czasie komputer resetuje się ,ale już jak wyłączę go i włączę internet to już nie resetuje się. czasami po dłuższym czasie.

Przy grach w ogóle nie resetuje się .

Jest to nowy komputer

Core 2 Duo 2.20X2 ||

2GB DDRII 667MHz ||

250 gb ||

|Zasilacz SUPER MUSTANG 400W||

Karty graficzne PALIT GEFORCE 8600 GT 256 MB GDDR3 PCI-E TV/DVI||

Płyty główne GIGABYTE GA-G31M-S2L||

Wczesnej zrobiłem format i pomogło na jakiś czas ale znów to się zaczęło pojawiać wczoraj zrobiłem format to po 2 dni format zaczął się resetować

HijackThis

(Murzyn1) #2

Na pierwszy rzut oka to:

Zasilacz ci może nie wyrabiać, albo masz kiepski prąd w gniazdku.

Mustangi 400W będą chodzić dobrze wyłącznie na sprzęcie o zintegrowanej karcie. Większy pobór mocy i zaczynają mieć bzika.

(huber2t) #3

Log jest czysty

(Gegul78) #4

Witam cię! Mam kumpla który miał podobny problem, po pewnym czasie użytkowania włączało mu sie odliczanie do wyłaczenia komputera. Robił siedem formatów ale nic to nie pomogło. Po konsultacji z informatykiem okazało się że jakiś wirus wpierniczył mu się do Biosa. Ja nie jestem ekspertem ale musiał byś to sprawdzić. Co do zasilacza to też może być powód. Pozdrawiam! 8)

(Murzyn1) #5

No nieźle, skoro wirus mu wszedł do BIOSA :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Po prostu miał Windows bez łatek i mu Sasser albo coś podobnego przez neta wchodziło.

Naprawdę, nie patrz na logi i nie skanuj kompa tylko zasilacz sobie zmień. Pożycz od kumpla porządne 400W - 450W

Z tanich masz np. MODECOM MC-400W albo CORSAIR, CHIEFTEC

(and1981) #6

To jest nowy komputer to pa takim krótkim czasie już zasilacz nie wyrabia?

Jak mogę sprawdzić czy zasilacz jest zły oprócz wyciągania i nowelo wstawiać

(Cosik Ktosik) #7

Mi CHIEFTEC 400W przy podobnej konfiguracji nie wyrabiał (w końcu było kilka restartów co sekundę BIOS płyty padł, niech żyje dual bios). Zmień na jakiś lepszy. W instrukcji G8600GT wyraźnie pisze min 450W.

PS Napięcia możesz sprawdzić programem Everest.

(and1981) #8

Tylko ze przy grach się nie resetuje a gry są bardziej wymagające sprzętowo napisałem już wcześniej

(Cosik Ktosik) #9

Mi się resetował zaraz po starcie, teraz mam 550W i tych problemów już nie mam.

Sprawdź napięcia w programie Everest.