Komputer sam sie resetuje


(SupaMC) #1

Gdy siedze w jakiejs grze, ostatnio Sims 2, po kilku chwilach obraz zatrzymuje sie na 3-4sekundy, dzwieki tez ustaja, ewentualnie slychac jakby buczenie, po czym komp sie resetuje. wczesniej tez w kilku innych grach sie z tym spotkalem. temperatury po minimalizacji chyba w normie: płyta: 31*, cpu: 41-45*, hdd 45*. po uruchomieniu ponownym kompa komunikat z takimi oto bledami sie wyswietlil: BCCode : 9c BCP1 : 00000004 BCP2 : 80545FF0 BCP3 : B2000000 BCP4 : 00070F0F OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

czym moze to byc spowodowane?


(Mateusz 931) #2

Możliwe że przegrzewa się karta graficzna, przeczyść wiatraczki/obudowę, możesz otworzyć obudowę.

Jak jest w innych grach ?


(SupaMC) #3

moze cos byc z ta grafika bo w starym dobrym diablo 2 nie bylo problemow, a w nowych wykorzystujacych silnik 3d problem sie pojawia, co prawda nie we wszystkich ale jest. temperatura GPU w everest: gdy zminimalizowalem gre bylo 70*, teraz zrobilem troche miejsca kolo kompa i spadlo na razie do 63*


(Mateusz 931) #4

Przeczyść wentylator, nałóż od nowa pastę termo przewodzącą. Sprawdź czy karta nie jest prze taktowana w stosunku do ustawień fabrycznych.


(Szwejas2) #5

zainstaluj także najnowsze sterowniki do karty


(SupaMC) #6

ak sprawdzic czy karta nie jest przetaktowana? sterowniki staram sie aktualizowac na biezaco


(Mateusz 931) #7

Sprawdź jakie powinna mieć taktowania fabryczne poprzez poszukanie w sieci, odpal program Atitool i wylookaj czy się zgadza.

Ale jeżeli sam nic nie zmieniałeś to na pewno nie przez to. Możesz włączyć test w AtiToolu i sprawdzać na bieżąco temperatury karty, jeżeli się zawiesi będzie oznaczać że przez nią, jeżeli nie to może coś z grą ?


(SupaMC) #8

z karta nigdy nic nie robilem wiec to nie bedzie to. sprawdzilem w atitool, temp gpu dochodzila do 80* i nic sie nie dzialo. nie mam pojecia gdzie moze byc przyczyna..sterowniki do grafiki, plyty glownej, directx mam zaktualizowane..


(Szwejas2) #9

jaki masz zasilacz (moc i marka) oraz kartę graf.?

Przetestuj komputer za pomocą super pi i pamięć memtestem.


(SupaMC) #10

Zasilacz 300W Modecom atx300gtf, grafika geforce 6600

zaraz sprawdze reszte


(Cosik Ktosik) #11

Czy to zasilacz Modecom Feel, czy Modecom MC (ważne)?


(SupaMC) #12

Z obudowy zasilacza dowiedzialem sie tylko ze to 'noise killer', pojawilo sie rowniez oznaczenie 'pfc', ktore przewija sie w modelach MC na stronie producenta i ktorego nie ma przy modelach FEEL. Mozna wiec wnioskowac ze moj zasilacz to MC.

memtest doszedl do 105% i zadnych bledow nie bylo


(system) #13

Oj sory ale W ModeCom FEEL też jest PFC, a do tematu to radze wszystkie radiatory i wentylatory oraz wyczyść kurz z obudowy