Komputer sam się restartuje


(system) #1

Witam. Mam pewien problem. Otóż od pewnego czasu zaczał mi się sam z siebie restartować komputer, nieregularnie, niezależnie od czegokolwiek. A może zależnie? W każdym razie, najpierw przeskanowałem komputer czy nie ma na nim wirusów, ale antywirus nic nie wykrył. Posunąłem się do drastyczniejszych środków - przeinstalowałem system. Przez prawie cały dzień wszystko było ładnie pięknie, aż tu nagle zaczął znowu się bez ostrzerzenia resetować. Nie wiem dlaczego tak się dzieje :/. A jak już sie zresetuje to nie włącza się normalnie, tylko tuż przed momentem, kiedy powinien włączyć się system, wyskakuje mi komunikat, żebym włożył płytę z Windowsem, ale jak wyłączę komputer i włączę go ponownie to wszystko jest w porządku. Może wiecie co zrobić z tym fantem? Najgorsze jest to, że siedzę dziennie sporo czasu przy komputerze i doprowadza mnie to powoli do szału, kiedy 3 raz w ciągu godziny komputer sam z siebie się resetuje. Z góry wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:


(Coockie3) #2

siema to resetowanie moze byc spowodowane jakąś zmianą w biosie więc odkręc obudowe i na plycie głównej jest taka bateria jak do zegarka wyciągnij ja a potem wloz spowrotem bios wróci do poprzednich ustawien to powinno pomóc a jak nie to ja juz sam nie wiem :mrgreen:


(kacprosz) #3

siemka.

To resetowanie może być spowodowane przez spuchnięte kondensatory na płycie głównej.Sprawdź je!!


(system) #4

z kondensatorami wszystko ok.

a co do tej bateryjki - jak ją wyjmę i włożę to będę musiał coś ustawiać później w biosie, czy nie? Jeśli tak, to prosiłbym o napisanie mi, co i jak ustawić, bo jestem - jak widać - nieco laikiem w tych dziedzinach :P.

I jeszcze jedno - zauważyłem, że najczęściej resetuje się wtedy, kiedy coś ściągam, niezależnie czym - eMulem czy przez przeglądarkę. Częściej, jeśli przez przeglądarkę. I co tu z tym zrobić? :frowning:


(De Niro) #5

czy to się dzieje zaraz po załadowaniu BIOSU, gdy wyszukuje napędy do uruchominia :?:

:arrow: Konsola odzyskiwania komenda CHKDSK /R

:arrow: włącz BSOD'a Win+Pause Break-> Zaawansowane-> Uruchamianie i odzyskiwanie, Automatycznie uruchom ponownie odznacz

:arrow: Debugger Windows

:arrow: podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

:arrow: podaj napięcia, programem Everest ktrórego znajdziesz na Vortalu

:arrow: podaj LOG z działu Bezpieczeństwa

@haq zrób to wszytko, następnie opisz wszytko a następnie bedziemy działać dalej :wink: