Partycja z systemem sama sie sformatowała?

Witam.
Mozę zacznę od początku.

Dziś odpiąłem swój komputer od prądu itp. i zacząłem go czyścić sprężonym powietrzem. Po podłączeniu wyskoczyło mi że dysk nie jest podpięty. Więc zaglądam do środka i w sumie trochę się nagłowiłem bo jestem w tym zielony ale podpiąłem kabel do dysku i ruszyło. I nagle “instalowanie systemu windows7MAX” no to czekam i tak jak po formatowaniu wpisz nazwę komputera czy tam użytkownika np. kuba. i przygotowywanie pulpitu. Gdy ekran sie wyświetlił wszystko jak po formatowaniu… Dysk C tylko windows Dysk E pusty, i Dysk D " zablokowany przez system ". Nie wiem dlaczego a wcześniej była tylko jedna partycja dysku… żadne sterowniki nie były zainstalowane tak myślałem ale wyszukało mi sieć [internet] po podłączeniu kabla co było trochę dziwne. Kartę graficzna i dźwiękowa mam zintegrowaną ale grafikę mam też podłączoną zwykłą ale jej nie wyszukuje. wgl. nie wiem jakie mam sterowniki zainstalować. :confused: Pomocy. :frowning:

Legal? :> czy jakaś przeróbka P2P?

Przenoszę do działu bezpieczeństwo.

O rany! Można użyć ostrożnie odkurzacza ssącego z małą szczotką, ale nie sprężonego powietrza!
A do rzeczy, odłącz wszystkie dyski twarde od płyty głównej (bo zdaje mi się, że jest ich więcej niż jeden?) i podłącz tylko jeden, czyli ten, na którym prawdopodobnie (jeśli wiesz?) jest Twój system operacyjny. Uruchom komputer i podaj tu co z tego wyszło.
Możesz w ten sposób popróbować z każdym pojedynczym dyskiem jakie są w komputerze, aż znajdziesz swój system.
PS. W dziale Bezpieczeństwo już Ci nie pomogę.

Legal

1 polubienie

http://forum.windowsmx.pl/windows-7max-t8927.html

100 % legal…

Zrobiłem tak jak kazałeś, ale tylko na 1 dysku wyszukuje mi windows, ten sformatowany samodzielnie… Na zadnym innym nie ma…

Tak mnie zapewniał ziomek który mi formatował komputer…

Więc ziomek źle zabrał się za formatowanie. Coś schrzanił.

Aleee nie rozumiesz, ziomek formatował jakoś pół roku temu, a dzisiaj samo mi się sformatowało.

A no to mogłeś od razu wspomnieć, że pół roku temu bo tak można było myśleć, że wczoraj formatował. Ok.

No ale przecież w EULA Windows 7MAX jak byk stoi: “After half a year, the HDD is formatted automatically.”

4 polubienia

1 polubienie

Tak się kończy używanie lewych Windows. Kup oryginał a nie będziesz miał takich problemów :smiley:

Temat do zamknięcia.

2 polubienia

O kurcze, faktycznie haha :smiley: Do zamknięcia :stuck_out_tongue:

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego? Zawsze tak robiłem i było dobrze.

Przy sprężonym powietrzu trzeba uważać na wydobywającą się wodę i albo np: płytę zostawić ileś czasu do wyschnięcia, albo suszyć suszarką.

Dlatego ja powietrza nie stosuję, tylko jw @Astor444 odkurzacz i mała ssawka i zero problemu.

Kiedyś zrobiłem sobie dłuższą giętką rurkę, która wszędzie dochodzi i nie muszę odwracać pojemnika, dlatego problemu z wodą nie mam.

Wypróbuj, woda potrafi lecieć w każdym położeniu pojemnika.

No nie leci. Już z 10 razy czyściłem tą rurką mój i parę innych komputerów i nic nie leciało.

Może dlatego,że masz tą rurkę i nie styka się od razu z powietrzem i się nie skrapla? trzeba spróbować.