Komputer sam się włącza, a godzina i data zeruje

Witam mam problem gdyż  zasilacz mi padł nie mogłem uruchomić kompa , to wymieniłem zasilacz i ładnie pieknie chodzi i działa ale zauwazyłem ze data i godzina sa złe co byłe wczesniej co szwankowaly na starym zasilaczu  i też czesto samoczynnie uruchamiał sie sam komputer kiedy właczam przycisk zasilania głowne a po zamianie zasilacza to samo znowu , boje sie ze spali mi sie znowu zasilacz czy macie porady , i jeszcze dopisze zmienielm baterie w płycie . prosiłbym o wasza pomoc kto mial taka doczynienia nigdy takie cos nie spotkalem

Pewny jesteś, że bateria jest sprawana? Pewny jesteś, że nie ma problemu z instalacją elektryczną (jakieś dziwne uziemienia ‘zmostkowane’ do zera etc.)?

Prawdopodobnie bateria na biosie padła .Do wymiany CR 2032

jaka bateria w biosie /?? wzialem baterie z innego kompa ktory chodzil jak złoto a na tym głownje problemy

 

co oznacza CR 2032

CR2032 i CR2016 to najbardziej popularne baterie stosowane na płytach głównych - taką pewnie zmieniłeś:

 

Kup jednak nową baterię, sprawdź czy dobrze ją zainstalowałeś (czy ma ‘styk’) i jak wspomniałem, sprawdź elektrykę/uziemienie.

jak sprawdzic te styki i uziemienie /?? czym  a ta co na obrazku to własnie stara byla a co ma bateria wspolnego do samoczynnego właczania sie kompa /??/ bez przycisku

Elektrykę w domu sprawdzisz za pomocą elektryka - potocznej nazwy osoby, która się na tym zna. Nie wiemy, co się stało - staramy się pomóc Ci wyeliminować możliwe przyczyny. Zacznij od baterii. Podejrzane jest jednak to, że komputer sam się włącza - czy po samoczynnym włączeniu data w komputerze jest błędna (tj. cofnięta od kilkanaście lat?)/

p.s. staraj się proszę pisać tak, aby inni zrozumieli o co pytasz. Dzięki z góry.

no data była ustawiona na 2006 rok i godzina 00:01 , a jak ustawie recznie i wyłacze kompa i zasilanie i następnego dnia właczam zasilanie a pastrze sam włacza sie bez przycisku guzika . i zmienila sie wtedy data inna taka na 2006 rok i tak wkółko . dzisiaj zmienilem baterie zobacze czy jutro cos sie zmienilo lub czy sie uda

Panowie i Panie dziekuje za pomoc jednak 3 bateria jest dobra a 2 baterie do kitu były i problem sie rozwiazal sie  wyłaczyłem na chwile kompa i potem właczyłem i normalnie chdozi i przyciskiem i z data jednak bateria i wczesniej zasilacz

Kostekrudy102 , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie, dodając polskie znaki, znaki interpunkcyjne i wielkie litery na początku zdań. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.