Komputer sam się wyłącza a po chwili włącza

Mam następujący problem. Od miesiąca komputer sam się trzy razy wyłączył po czy jak gdyby nigdy nic włączył. System nie generuje żadnych błędów. Nie ma niebieskich ekranów, logów, w podglądzie zdarzeń zero czerwonych i żółtych znaczków.

Program Debugging Tools for Windows (x86) także nic nie mówi, ponieważ nie ma żadnych plików do otwarcia. Nod32 nic nie wyłapał. Ad-aware milczy jak również i Spybot - Search & Destroy. Temperatury w normie, napięcia także. Reset następuje nawet gdy nic nie robię. Dzisiaj były dwa w odstępie około 10 minut. System Windows XP SP3.

Zasilacz jest nowy kupiony zaledwie 3 miesiące temu. Jest to Be-Quiet Straight Power 500W.

Sprzęt nie jest zbyt obciążający dla zasilacza nawet powiedziałbym zerowo.

Jedna karta 8800GT 512

Procesor E6320

2 GB ramu

Patrzyłem na opcję zasilania i wszystko jest dobrze. Możliwe, że są to jakieś drobne niewyczuwalne spadki napięcia w gniazdku? Nic innego nie przychodzi mi do głowy

Jeśli nie wyskakuje tobie żaden błąd .exe,błąd systemowy itp. to raczej jest to spowodowane spadkiem napięcia :wink: . Sam nie raz tak mam :slight_smile: Chociaż pojawia mi się błąd systemowy :wink: :smiley:

No to fajnie. Ma ktoś jeszcze coś do powiedzenia w tej sprawie :smiley: ? Byłbym wdzięczny. Może coś przeoczyłem? #-o

wyłacza i włącza… coś mnie się wydaje że to nie wina systemu…nie instaluj systemu spróbuj uruchomic kompa z innym zasilaczem jeśli masz taka możliwość. a jeśli nie to… to wtedy zainstaluj system… jeśli z kolei nie to… płyta główna

Zrobiłem jeszcze test programem S&M.

Napięcia podczas całego testu.

Linia 5V najniższe napięcie 5.16V najwyższe 5.17V

Linia +12V Najniższe napięcie 12.57V najwyższe 12.59V

Temperatura procesora najwyższa 55°C

Ten program chyba też testuje kartę grafiki, bo temperatura wzrosła maksymalnie do 68°C

Pamięć ram bez żadnych błędów.

Na dysk twardy nie czekałem.

Komputer się nie zresetował. Czyli chyba jest dobrze. Czy te wartości, które podałem są dobre?

posprawdzaj wszystkie wtyczki gniazda pamięci wszystko co się da w kompie może coś się rozłączyło ja kiedyś miałem podobnie okazało się że karta graficzna była prężona przez tylną część obudowy i wysuwała się z gniazda i to była przyczyna a jeśli nie to to byłbym za spadkiem napięcia