Komputer sam się wyłącza co 30 minut

Mam problem po wymianie płyty głównej, procesora i pamięci ram mój komputer wyłącza się co 30 minut jakby ktoś odciął mu prąd. Komputer nie ma wirusów i sprawdziłem go pod kątem przegrzania. Temperatury były w normie. Będe wdzięczny za każdą pomoc.

płyta główna

-Gigabyte GA-Z77X-D3H Intel Z77 LGA 1155

procesor

-Intel Core i5-3570K

zasilacz

-OCz ModXStream Pro 600W

karta graficzna

-AMD Radeon HD 6850

Na poprzednim sprzęcie było ok? Sprawdź ram czy nie ma błędów

Tak było ok. Zaraz sprawdze.

Dodane 24.12.2012 (Pn) 14:58

ram nie ma żadnych błędów

-dziwme,że wyłącza się po upływie takiego samego czasu…-sprawdż czy na pewno…-wtedy może reinstal systemu…

-ale jeżeli wyłącza się pod wpływem działania jakiejś aplikacji lub podczas gier,wzmożonej aktywności pracy na komputerze - to wówczas zasilacz lub karta …lub…

reinstal zrobie dopiero jutro, a co do wyłączania to nie zależnie co robie zawsze co 30 minut.

hmm zrób skana combofixem i wstaw loga, bo może ktoś Ci psikusa zrobił :wink:

Zresetuj bios wyjmując baterię.

kavillock

Jak dla mnie siedzi jakiś ukryty albo jawny babol w zaplanowanych zadaniach na jakimś koncie i tyle.

To normalne, ze po 30 minutach sam się wyłącza, o ile nic nie robisz i go nie dotykasz. Nie piszesz, czy wyłącza się sam podczas pracy na komputerze, czy wyłącza się jeśli go nie dotykasz. Po założeniu Windows 7 czy Windows 8, w opcjach zasilania defoltowo jest ustawiony czas na 30 minut. Albo go zwiększ, albo wyłącz te ustawienia. Ja mam ustawione, ze po 20 minutach kiedy go nie dotykam, załącza się tapeta, a po 30 minutach usypia. Często inne aplikacje zmieniają czas wyłączania, czy usypiania komputera. Na przykład po instalacji programu do odtwarzania płyt DVD czy Blu-ray Total Media Theatre 5.0.1.80 w opcjach tez ma zapisane czas usypiania komputera.

Odpal moze z LIVECD linuxa jakiegoś bedziesz wiedzial gdzie siedzi wina mniejwiecej

Problem rozwiązany. Po reinstalu windowsa ustąpił.