Komputer sam się wyłącza co dokładnie 30 minut

Słusznie niech nie przeszkadza ekspertowi, lecz zgadzam się z tym co napisał @jajecpl
bo ja logów bym nawet nie pokazał @iJuliusz

W FRST jest wpis który wskazywałby ze w systemie jest zainstalowany Gigabyte AppCenter

“HKLM-x32…\RunOnce: [PreRun] => C:\Program Files (x86)\Gigabyte\AppCenter\PreRun.exe…”
Ten program to cos takiego.
https://www.gigabyte.com/FileUpload/US/Microsite/369/images/app-center.html
Moze tu jest “pies pogrzebany”. Oczywiście nie licząc tego co przy frst wyłazi

Nie wtykam nosa w logi, ale…

Wyłącz w BIOS-ie HPET (High Precision Event Timer)
oraz Resume by Alarm.
Obydwie opcje na OFF albo DISABLED i masz spokój na zawsze :slightly_smiling_face:

Witam dzisiaj jak wszedłem w bios to pisze takie coś u góry GIGABYTE - UEFI DualBIOS tak powinno być?

Nie moge znaleźć ustawienia HPET w biosie
Mógłbyś bardziej wytłumaczyć gdzie moge znaleźć?

@PLMaliPL
Czy komputer nadal wyłącza się co 30 minut?
Zrobiłeś skan ESET?

Ścieżka jest poprawna
prerun.exe

Tu nie chodzi o ścieżkę bo to ze prawidłowa to wiem lecz o program który być moze jest zainstalowany a jedną z wbudowanych w niego aplikacji jest Smart TimeLock służacy do regulowania czasu dostępu do komputera. Stąd sugestia czy tu sie coś przypadkiem nie pochrzaniło.
P.S. Ta regularność jest dziwna. O ile dalej jest bo na to pytanie odpowiedzi nie ma

Masz racje. :slight_smile:
Pod tym kątem tego nie analizowałem

Te ustawienia “czasowe” mogły być wprowadzone do rejestru poprzez program, a po odinstalowaniu programu, wpisy w rejestrze zostały.
Dlatego te linie FRST wykrył i zaznaczyłem je do usunięcia, tzn. do zresetowania, ale mogą wrócić, jeśli Twoja sugestia jest trafna

tak dalej sie wyłącza pomimo robieniu skana

  1. ESET miał wykonać skan, a Ty miałeś umieścić plik wynikowy
    Pojawił się jakiś?

  2. Odinstaluj APP Center jak radzi @anon44497448

  3. Jeśli odinstalowałeś MBAM to zrób nowy skan FRST i wstaw pliki do wglądu

https://pastebin.pl/view/09c64bd0 <---- link do addition
https://pastebin.pl/view/1676596f <----- link do frst

O co wy walczycie, tam jest wszystko spiracone od systemu po gierki, cuda na patyku. Reinstall systemu jak napisałem na początku. 3 razy już by to zrobił.
Cześć
linia 57 . KMSpico (HKLM…{8B29D47F-92E2-4C20-9EE0-F710991F5D7C}_is1) (Version: - )
“Alternatywny” aktywator windowsa

A o co chodzi z tym skakaniem po wątkach?, że staram się pomagać?
A wywal mnie
Młodych trzeba czasami pouczać


Pomagaj dalej

Nie znam się na konkretnym systemie, tylko na ogólnym działaniu, a wszędzie jest to samo.
Wolę się zapytac niz grzebać, zawsze są jacyś mądrzejsi w danym temacie.
Kilka lat temu tutorial do Kodi robilem, , bo piłka nożna. I spece od systemu to nie spece od programów. i informatycy mają problem ze sprzętem…jest:


że mi się chciało…

Ja nie piszę jak naprawić kernel Linuxa. Nie piszę jak próbować naprawić jeden z 400 systemów na nim opartych. Juz się na tym nie znam. Od dawna. Doradzam czasem w Windows, bo być moze coś o nim wiem. Ale jedno wiem na pewno. To nie takie same systemy. A ze na ekranie widzisz cos podobnego?
Jedno i drugie nawala. Tak samo nie naprawisz
A co błąd lub niewiedza, to reinstalka? Ze smartfonem tak samo?

Problem który zauważył @jajecpl jest nieco tutaj inny.
Mamy tutaj próbę ratowania pirackiego systemu zainstalowanymi pirackimi aplikacjami/grami.
Więc jego radę/opinię, że zamiast ratować ten śmietnik należy go zaorać i po bożemu zainstalować oryginalny system uważam za całkiem słuszną i na miejscu.

W końcu ktoś mnie zrozumiał.

gierki z najbardziej znanych marek są spiracone? nie wiem jak wam się w głowie poprzewracało

Co ma “marka” gry do tego czy pochodzi z pirackiego źródła czy nie to chyba tylko ty wiesz.
Już pal licho te gry. System masz piracki i należy go jak wyżej napisano “zaorać” a nie ratować.