Komputer sam się wyłącza - problem z NAVENG.SYS

Choćby Avast, z AVG Free miałem problemy. Jeżeli chcesz to korzystaj z Nortona i oglądaj bluescreeny.

Na razie spróbuj z Nortonem (porozmawiać) zobaczymy co powiedzą.

od rana technicy walczyli z moim kompem poprzez połączenie zdalne. Ustalili że mam uszkodzony system, i konieczna jest naprawa albo najlepiej wg nich FORMAT.

Czekam na wasze opinie. Chcę uniknąć formatu, bo nawet jak mam kopie zapasowe to nie wiadomo czy po przywróceniu po formacie nie wejdzie obraz systemu z uszkodzonymi plikami.

Zobaczcie sami, podaje log po którym fachowcy z Nortona wyrazili swoja opinie.:

http://www.wklej.org/id/828835/

Norton to tak naprawdę straszny śmieć. Bardzo dużo waży i obciąża mocno system. Zdecydowanie nie polecam go, ale jeśli już musisz go używać to odinstaluj go najpierw tak jak pisali koledzy wyżej i zainstaluj na nowo i wtedy pobierz wszystkie aktualizacje do tego Nortona. Czy możesz używać ponownie - to zależy jaki klucz posiadasz, czy do jednokrotnej testowej instalacji czy jakiś inny, ale jeśli klucz jest odpłatny to powinien dać instalować się ponownie.

Nie wiem czy śmieć czy nie, ale przez rok nie miałem problemów. Thommy dobrze piszesz, ale niestety po odinstalowaniu i ponownej instalce ( robiłem to sam, robili to technicy poprzez połączenie zdalne) on się nie instaluje prawidłowo. działali nad tym technicy z Symanteca i radzą mi format który raczej wykluczam bo system pracuje stabilnie.

Dodane 14.09.2012 (Pt) 12:45

a chodzi mi głownie o to czy rzeczywiście mam problem z systemem, zaznaczam że jest stabilny.

A w razie czego zainstaluje innego antyvira…

Masz problem z Nortonem, a nie z systemem. Format czy odinstalowanie Nortona, efekt jest ten sam czyli brak problemów z BSODami. Tylko ciekawe co wydarzyło się, że wcześniej było dobrze, a teraz nie, może te aktualizacje Windows które ostatnio zainstalowałeś?

nie aktualizacje Windows, bo teraz mam je zainstalowane - system poprosił po przywróceniu systemu. Problem pojawił się wczoraj, okazało się ze Norton próbował się zaktualizować do wersji 2013. Coś tam musiało źle pójść i teraz nie da się już go zainstalować bez formatu. Zostało mi jeszcze 2 miesiące ważnej subskrypcji wiec chyba zrezygnuje z niego. Nie będę sobie robił niepotrzebnie problemów.

I znowu dylemat, jakiego antyvira zainstalować, AVAST miałem kiedyś ale nie bylem z niego zachwycony, dużo przepuszczał syfu. Chyba że coś się zmieniło na lepsze…

Dodane 14.09.2012 (Pt) 15:52

dobra, zainwestowałem w Kaspersky Internet Security na rok

Jak uważasz, to twoja decyzja

Gutek, zła???

Nie w tym rzecz zmieniasz antywirusa, żądaj zwrotu kasy za te dwa m-c.

Zostałem oszukany. Kupiłem subskrypcję na aukcji allegro. Rzucili mi na stół wyciąg z regulaminu. Wersje mail można kupować tylko u nich, jeśli kupujemy poza Symantekiem ma być wersja pudełkowa.

Ja kupiłem od kolesia na allegro, okazało się ze dzięki tej subskrypcji zostało aktywowanych kilka programów, a został on zakupiony w USA.

Wiec i tak fart ze śmigał mi 10 miechów - sami byli zdziwieni ze przychodzę do nich a oni sami to ujawniają.

Oczywiście kontakt do sprzedawcy Allegro bezskuteczny…

W zasadzie to bez znaczenia czy masz wersje aktywowaną przez e-mail czy nie, skoro program wskazuje, że jeszcze przez 2 miesiące jest pełną wersją to powinno być OK. Podejrzewam, że masz jedynie klucz pod wersje 2012, a jak program próbował się aktualizować do wersji 2013 to tu zapewne powstał problem.