Komputer sam się wyłącza:(

witam

od pewnego czasu mam problem… :frowning:

pracuje sobie na kompie a nagle pojawia się komunikat “trwa zapisywanie ustawień” no i wyłącza się komp.

Można by było pomyśleć że może to wina zasilacza, wiatraka na procku,czy karty graficznej…ale ten problem mam też na drugim kompie. Jeśli chodzi o oprogramowanie antyvirusowe to korzystam z Kaspersky internet security i Spy Bot.(oba programy nie pokazały zainfekowania)

Także w czym może być problem

Ps komputery same się wyłączają co 2,3 dni i nie ma reguły kiedy

za okazaną pomoc dziękuje

W takiej sytuacji, zacznij od wstawienia loga z HijackThis i Silent Runners. Fachowcy od logów sprawdzą i będziesz wiedział, czy to nie jest jakiś wirus. Oczywiście, jeżeli to nie jest wina sprzętu. Na forum już były takie przypadki. Poszukaj, to może znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Pozdrawiam.

tak to wygląda…

co w tym jest nie tak?

z góry dziękuje

Złączono Posty : 30.01.2007 (Wto) 20:29

zapomniałem jeszcze o tym:

Zanim ktoś sprawdzi logi (z Silent Runners jest ucięty) to mi się rzuca w oczy tylko to, że masz Kaspersky i Norton. W jednym systemie dwa anty wiry, to zawsze kłopoty. Nie wiem czym może to skutkować, ale możliwe ze to przyczyna problemów. Zrób jeszcze raz loga z Silent Runners’a i wklej na miejsce tego niedokończonego.

usunąłem pozostałości nortona…teraz wygląda to tak:

No nie całkiem usunąłeś pozostałości po Nortonie

Co do loga z Silent Runners, to musisz poczekać, aż ktoś się zlituje i przejrzy czy wszystko jest ok. Albo daj te logi w nowym temacie, to może szybciej zwrócisz na nie uwagę fachowych sił. Pamiętaj o zasadach wstawiania logów, bo moderatorzy nie lubią jak się nie przestrzega zasad wstawiania. Pozdrawiam.

Wszystkie logi są czyste. Przynajmniej pod względem syfu.

Jest widoczna tylko jedna usługa od Nortona, którą wymienił już popula.

tomii27 poczytaj o skutecznym usunięciu produktów marki Norton za pomocą narzędzia SymNRT :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75075

usunąłem O23 - Service: Norton AntiVirus Auto-Protect Service (navapsvc) - Unknown owner - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\navapsvc.exe (file missing) za pomocą programu hijackthis.exe

czy wszystko(tzn komp się nie będzie wyłączał) powinno być ok?

Przed skasowaniem wpisu O23 należy najpierw zatrzymać i wyłączyć usługę. Zrób nowy skan hijackiem i jeśli nadal będzie ten wpis od nortona, to wybierz start => uruchom => wpisz cmd i kliknij OK => w konsoli, która się otworzy wpisz dwa poniższe polecenia:

Sprawdź czy masz na dysku folder C:\Program Files\Norton Internet Security , a jeśli tak to go usuń.

Dodatkowo możesz poczytać o usuwaniu produktów marki Norton za pomocą narzędzia SymNRT:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75075

tomii27

Przeczytaj tematy przyklejone w tym dziale jak poprawnie wkleić loga - brak tagów.JNJN

jeśli po zrobieniu tego co mówisz komputery dalej będzie się wyłączały to wina będzie leżeć po stronie sprzętu? pozostałe logi nie są podejrzane?

tomii27 zostałeś o coś poporszony

Używając funkcji icon_edit.gif

jeśli po zrobieniu tego co mówisz komputery dalej będzie się wyłączały to wina będzie leżeć po stronie sprzętu? pozostałe logi nie są podejrzane?

Proponuję użyj mimo wszystko Norton Removal Tool :stuck_out_tongue:

dziękuje za pomoc :smiley:

Komputer przestał się wyłączać 8)