Komputer Sam Się Wyłącza

Mam taki problem. Co jakiś czas komputer sam mi się wyłącza. Podczas normalnego użytkowania (net,gry). Może mam za dużo zabezpieczeń (Avast, Zone Alarm, Spy Bot). Kiedy jeszcze miałem starego kompa to on też się wyłączał w celu sprawdzenia wyrzuciłem Avasta i przestał sie wyłączać. Czy w tym przypadku może być tak samo??

Procek się nie przegrzewa?? Zasilacz sprawny?? Po wyłączeniu możesz go odrazu włączyć czy musisz chwilę poczekać? Może być wiele przyczyn takiego zachowania kompa.

komp jest nowy ok. 3 miesiące. Po wyłączeniu mogę go od razy włączyć.

a może masz włączone ograniczenia pracy kompa np. na 30 min :?: :?: :?:

nie,nie. Komputer wyłącza się róznie po godzinie po dwóch. Zresztą nie dzieje się tak codziennie

może jakaś aplikacja to powoduje?

Programy zabezpieczjące raczej nic do tego nie mają :mrgreen:

Ja mialem kiedyś nawet 5 programów i nic się nie działo :mrgreen:

wiesz co jak cos robisz na kompie to zasilacz morze nie wytrzymuje napięcia

Właśnie a podaj jakąś konfigurację swojego kompa. Przydałoby się jak bys podał jaki zasilacz (moc i firma). Jak jesteś pewien, że to wina sprzętu i masz org. płytke z windą to przeinstaluj. Miałem już kilka podobnych przypadków i w większości był to zasilacz. Reszta to Win 98/Me i raz procek.

Pod ten sprzęt to min. zasiłka 400W :!:

Podaj temperatury, które sprawdzisz za pomocą programu EVEREST home edition (znajdziesz na vortalu). Ponad to - nic ci w kompie nie brzęczy? Co z tego, że nowy - zarówno na nowym jak i na starym może coś paść, przecież to tylko komputer.

Zgadzam się z Qjawa, że pod ten sprzęt conajmniej 400W i zgadzam się także z mitsume, że nie ma znacenia że masz nowy sprzęt bo on psuje się równie często jak stary:)