Komputer sam sie wyłącza

Nie wiem co sie dzieje, ale mój komputer sam sie gasi po pewnym czasie użytkowania. Zazwyczaj jest to jakieś 30-40 minut. 3 miesiące temu gasił mi sie raz,dwa razy w tygodniu, teraz nawet 3-4 razy dziennie. Wgrałem od nowa Windowsa, ale nic to nie pomogło. Raz czy dwa razy po zgaszeniu się kompa, pokazał sie komunikat na niebieskim tle. (nie pamietam treści). Czy to może być wina zasilacza?(tylko to mi teraz przychodzi do głowy) Komputer gasi sie przewaznie jak cos robie, np slucham muzyki czy ogladam filmiki. Mial ktos kiedys podobny problem? Z gory dzieki za pomoc.

ps. zawsze po zgaszeni sie komputera musze odczekac jakies 2-3 minuty zebym ponownie mogl go wlaczyc, inaczej zgasi sie po 10 sekundach.

Jaki masz ten zasilacz ?

Dokładnie marka + model

I napisz również jaki masz sprzęt.

prawdopodobnie Ci sie coś przegrzewa… Poszperaj w Biosie jakie masz ustawione temperatury i napisz…

Ja miałem w sumie podobne problemy w wakacje Na początku komp przy włączaniu po kilku dniach przerwy się restartował, potem zawsze przy pierwszym włączeniu danego dnia, a następnie to już uruchomienie go było cudem Okazało się że zasilacz się rozwalił i powoli zaczynał uszkadzać kolejne podzespoły

Mam też kuzyna u którego znów restarty kompa były wywołane tym że kondensatory na płycie głównej zrobiły się wypukłe i zmieniły swą pojemność Możesz to też sprawdzić bo w sumie da się je przelutować

mnie się kiedyś resetował, ponieważ 3 kondensatory na płycie głównej wylały. Płyta była do wymiany i teraz komp resetuje się max. 1 raz na miesiąc (ale to chyba normalne) :slight_smile:

napewno to nie jest normalne. Komp ma chodzić tyle ile Ty chcesz. Nie ma prawa nawet sie zawiesić…jak nim dobrze dysponujesz. Jest wiele podejrzeń. Najlepiej kup nowego kompa hehe…żartuje…

cos takiego znalazlem…

Cpu Shutdow Temperature – 85 stC/185 stF

Chassis Intrusion --Disabled

CPU Smart Fan Temperature --60 stC/140 F

CPU Temperature Tolerance --5

PC Health Status --press ENTER

nie wiem jaki mam zasilacz niestety, sprzet w miare nowy (poltora roku) Radeon iles tam, 160GB pamieci, 1024 ram… nie znam sie na tym :oops:

W nastepnym tygodniu zaniose kompa do serwisu bo widze, ze to moze byc cos powazniejszego :?

Zdejmij obudowę i sprawdz co tam siedzi.

Skąd taka temperatura :stuck_out_tongue: ?

z Biosa :stuck_out_tongue: sam tam nie grzebalem, wiec musi tak byc od zawsze.

WizZz to są temperatury w biosie po ich przekroczeniu komp sie wyłańcza nie wiem czy wiesz czy nie dlatego tlumacze. Zobacz czy pod radiatorem jest pasta na procku. A i podaj wreszcie ten zasilacz bo to jest dużeee prawdopodobieństwo. Acha i nie zmieniaj tych temperatur czasem bo jak zaznaczysz “Disabled” a poiwedzmy ze procek sie przegrzewa to pozostanie tylko wywietrzyć mieszkanie bo troszke dymu bedzie hehe

W takim razie procek Ci się przegrzewa :stuck_out_tongue:

Najlepiej wyjmij proca, wyczyść, nałóż nową pastę, i załóż na nowo.

Jak nadal będzie się tak grzał oznacza to że raczej chłodzenie proca do wymiany, lub zasilacz.

edit // Dranek ja wiem że te tempy są z boisu :stuck_out_tongue:

Tylko się pytałem skąd taka wysoka ta temperatura :slight_smile:

Gasi sie pożar, zmień proszę temat na jakiś rozsądny.

Dzieki za wszystkie rady Panowie… jestem w tych sprawach kompletnie zielony i nawet nie potrafie zrobic tego o czym mowicie (o pascie to pierwszy raz slysze :slight_smile: ) nie mowiac juz o odroznieniu sprzetu jaki jest pod obudowa :oops: za tydzien zaniose do serwisu, a potem napisze co bylo tego przyczyna (i pewnie bedzie to o czym niektorzy pisza)

pozdrawiam.