Komputer sam się wyłącza

Witam! mam następujący problem…Dzisiaj zakupiłem kartę 8600GT Asus Gear (z panelem). Wczesniej bylo wszystko ok! a tu nagle po 30min grania na maks detalach np. w Pro streeta komp nagle sam się wyłącza i cisza… :frowning: Zasilacz może mam do dupy, ale wczesniej mialem na nim wieksze obciazenie! mialem X1300 który pożerał prąd i dwie kości DDR1. Teraz mam (config poniżej) który praktycznie pobiera mniej prądu…Wyliczałem kalkulatorem na necie że wszystko w sumie bierze ok.350W. Zasilacz mam Tracer 400W :? 3-letni. Wszystko jest wyczyszczone…Można powiedzieć że komp świeżutki…

Na Viście w samym Winie wszystko chodzi ok! nie wyłącza się…a XP się wiesza…reinstalke mam zrobić? pozdrawiam!

mógłbyś mieć nawet 700w tracera i tak by nic nie zmieniło :?

to nic nie da

pożycz jakiś normalny zasilacz i wtedy zobacz czy sie resetuje(nie powinno)

pożycz od kogoś jakiś porządny zasilacz

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … e=threaded

jaka jest temperatura karty?

Temperatura karty graficznej jest bardzo dobra około 45-50 stopni w stresie max 55. Testuje teraz zasilacz Asusa 350W narazie wszystko działa…sprawdze jak w grach! myślicie że da rade na Asusie?

Problem nie zniknął…Zasilacz Asusa jest nowy!! wyciągnięty z obudowy w sklepie…problem jest ten sam…po kilkunastu minutach grania komp sam się wyłącza…a później raport o błędzie wyskakuje na xp. Że tam Windows odzyskał sprawność po powaznym błędzie. Co mam zrobić…gdzieś czytałem że można odznaczyć funkcje (zamknij system po wykryciu błędu) ale gdzie to jest?

Informacje na temat błędu: BBCCode: 1000008e BCP1: C000005 BCP2: B4110201E BCP3: A33C871C PBCP4: 00000000

Osver: 5_1_2600 SP:2_0 Product:----

Temperatura na radiatorze od procka wynosi 40 stopni, pamięci mają radiatorki z nimi raczej wszystko ok. Co to za błąd co mogę zrobić? funkcję ta już wyłączyłem…która wyłącza komp. po znalezieniu błędu. Prosze o odpowiedź. Będe wdzięczny!

Informacje na temat błędu: BBCCode: 1000008e BCP1: C000005 BCP2: B4110201E BCP3: A33C871C PBCP4: 00000000

Osver: 5_1_2600 SP:2_0 Product:----

Temperatura na radiatorze od procka wynosi 40 stopni, pamięci mają radiatorki z nimi raczej wszystko ok. Co to za błąd co mogę zrobić? funkcję ta już wyłączyłem…która wyłącza komp. po znalezieniu błędu. Prosze o odpowiedź. Będe wdzięczny!

Sprawdź temperatury innych podzespołów (procesor, płyta główna, dysk twardy) programem EVEREST.

Sprawdź pamięć ram memtestem na błędy, może coś z ramami jest nie tak

viewtopic.php?f=7&t=50125

Pamięci są ok! procesor jak gram, to się nagrzewa do 47 stopni, odczyt z radiatora. Moze pocniejszy zasilacz trzeba? Moze jak zaczynam grac karta zaczyna ciagnac wiecej pradu…w poniedziałek wypróbuje Modecona 400W.

Byle nie Modecoma FEEL.

Jak już coś, to Modecom MC.

Zaraz kolega do mnie przyjdzie może z zasiłka o mocy 450W jak to nic nie da to może to jest wina procesora? nie powinien raczej się nagrzewać do 45-7 stopni podczas grania… :?

Tutaj nie chodzi o moc zasilacza, lecz o producenta, który go wyprodukował.

Na przykład zasilacz Tracer 500W jest niczym w porównaniu do Modecoma MC 350W.

To, że na naklejce jest napisane 500W, czy 450W, to wcale nie znaczy, że ten zasilacz pracuje z taka mocą szczytową.

Jakiej firmy jest zasilacz, który ma przynieść kolega ?

Najlepiej kup coś porządnego, np.:

Amacrox WARRIOR AX450-PNF (400W)

Modecom MC-350ATX (350W)

Kolega przyniósł zasilacz 550W markowy, i to znów to samo! 25min grana! temperatura procka wynosiła 47 stopni i komp się wyłączył…to czego to jest wina? oddać procek na gwarancje czy płyta główna nie wytrzymuje napięcia i gotuje procka? wczesniej na zintegrowanej grafie wszystko było ok! a teraz po dolaczeniu 8600GT ten kłopocik…pozdrawiam! proszę o odpowiedź!

czyli jaki ?

bo grafa też potrzebuje prądu ( :? )

Firmy Corsair 550W tak pisze na obudowie zasiłki…config mam poniżej w podpisie…Myśle że to wina procka, bo się smaży ale jakim cudem? o co chodzi? pisze już trzeci raz… podczas grania (Radiator) osiąga temp. ok. 47stopni więc procek troche około 50 wtedy…to chyba dużo? :frowning:

Co mam zrobić dać procesor na gwarancje? Czy tu chodzi o karte graficzną a może płytę główną. Wszystko jest nowiutke i na nowym Zasilaczu Asusa też sprawdzałem…nie wiem…pomocy! :frowning: pozdrawiam!

Dodam że wczęśniej a Tracer 400W miałem i DDR1 i procek słabszy który pobierął więcej prądu i dodatkowo X1300 ICeQ Turbo do której musiałem dodatkowo podłączyć wtyk zasilania! wszystko śmigało wtedy pięknie…nie miałem problemów z zasilaczem…

Czy ktoś zna odpowiedź na dręczący mnie problem? :frowning: :frowning: :frowning:

milass162 , Twoja nowa karta graficzna posiada gniazdo na dodatkowe zasilanie bezpośrednio z zasilacza ? Podłączasz do niego przewód ?

GeForce 8600GT nie posiada gniazda na dodatkowe zasilanie.