Komputer sam się wyłącza

Witam mam problem z komputerem od jakiegoś czasu sam z siebie się wyłącza i potem ma problemy z włączaniem się czasami już w ogóle nie chce załapać please pomóżcie komp m,i tak wariuje już od miesiąca i nie wiem co robić nawet 20min nie pochodzi:/ HELP! !!

Evils_Dj ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Mógłbyś podać konfiguracje komputera+zasilacz (moc/producent lub model).

Podaj nam temperatury procesora/karty graficznej itd. Możesz skorzystać z tego (wklej zrzut ekranu): http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330

Możesz też podać napięcia mierzone miernikiem, a jak nie Masz to z programu.

Czy dostajesz jakieś bluescreeny? Czy może komputer wydaje jakieś piski podczas próby jego odpalenia?

Nie zawsze daje tylko jeden sygnał głosowy gdy go włączam tak zawsze robił ale tak to żadnych innych nie słychać czasami co do sprzętu przesłałbym ci screen ale niezbyt wiem jak go zamieścić na tym forum :frowning: blue screeny pojawiały mi się parę miesięcy temu ale miał format dysku i wgrywałem nowy system i było dobrze dopiero teraz takie coś

Evils_Dj , wejdź na stronę http://img.wklej.org Tam przeglądaj->wybierasz plik ze screenem i wyślij. Dostaniesz 4 adresy. Wklejasz nam adres do zdjęcia (nie miniatury) i tyle.

Ok oto screeny z tego programu

screen_1_3.jpg

screen_2_3.jpg

screen_3_2.jpg

screen_4_2.jpg

W dniu 25.05.2008 , o godzinie 19:56 został dopisany post przez Evils_Dj

Polecam oglądać je w nowym oknie

Albo Masz bardzo dobre chłodzenie, albo temperatury są zaniżone.

Jaki Masz zasilacz? Bardzo szybko kręci się wiatrak w nim. Coś mi się wydaje, że zasilacz może się dość mocno grzać. Zobacz, czy nie jest zakurzony i jakie wydmuchuje powietrze (chłodne, ciepłe)? Czy Masz możliwość pożyczenia na dzień inny zasilacz, do testów?

Sprawdź płytę główna pod kątem podobnych uszkodzeń: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

zasilacz wydmuchuje takie sobie średniej temp powietrze bym powiedział sprawdziłem każdy kondensatorek na płycie żaden nie jest spuchnięty a zasilacza nie mam od kogo pozyczyc:/ poza tym wszyscy kumple maja płyty z zasilaczami starego typu

W dniu 28.05.2008 , o godzinie 10:42 został dopisany post przez Evils_Dj

Dobra witam ponownie komp padł znaczy się wszystko startuje ale pokazuje mi się czarny ekran wie ktoś może co jest grane

Stawiam na przegrzewanie się. Zobacz czy kręcą się wiatraki na procku i na grafie.

Na grafice nie mam wiatraka mam inny system chlodzenia a reszta wiatrakow chodzi

Jak nie ma żadnych dźwięków, to jest już całkiem poważny problem. Spróbuj zrobić reset CMOS zworką na płycie głównej. Odłącz zbędne urządzenia i spróbuj włączyć komputer. Jeśli nie ma krótkiego dźwięku, przy starcie, to musisz skombinować inny zasilacz, aby na nim sprawdzić.

Spoko problem rozwiązany już jest wszystko si i okazuje sie ze sprzet zasilacz grafa i wszystko si okazalo sie ze pojeb co mi w sklepie montowal kompa na sile procka wciskal i komp chodzil 2 lata na pogietych pinach a potem jak je prostowalismy sie pare zlamalo ale procek dziala bezproblemowo i padly mi dwa gniazda od RAM dzieki wszystkim za pomoc zamykam temat

W dniu 28.05.2008 , o godzinie 18:18 został dopisany post przez Evils_Dj

tylko niech mi ktos powie jak go tu zamknac:P:P:P