Komputer sam się wyłącza

Witam mam dziwny kłopot z komputerem,mianowicie od jakiegoś czasu sam się wyłącza.Czasae nawet nie zdąży się uruchomić i gaśnie i tak kilka razy,czasem chodzi bez zarzutu przez tydzień i znowu potem przez dwa trzy dni sam gaśnie.Sformatowałem dysk ale nie pomogło.Co trzy dni defragmentuje dysk ,sprawdzam scan dyskiem,usuwam wszelkie śmieci.Mój komputer: Pentium IV 3ghz,1,5 gb ram , Nvidia GeForce 7300 LE 256 ram.Będę wdzięczny za pomoc.

Z programu Everest Ultimate daj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Daj odczyt danych SMART z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także na bad sektory (zakładka Error Scan).

Sprawdź pamięć programem Memtest86.

Komputer się wyłącza, czy może resetuje?

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury

Płyta główna 31 °C (88 °F)

Procesor 25 °C (77 °F)

Aux 70 °C (158 °F)

Procesor graficzny 67 °C (153 °F)

WDC WD1600AAJS-00PSA0 33 °C (91 °F)

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.22 V

+3.3 V 3.26 V

+5 V 5.16 V

+12 V 12.03 V

Debug Info F 23 04 00

Debug Info T 70 31 25

Debug Info V 4C 00 CC C0 BC 00 00 (01) Nie mogę skopiować odczytu z hd tune ale we wszystkich statusach jest ok.Komputer się wyłącza nie resetuje

Ja myślę, że powinieneś sprawdzić listwę przeciwprzepięciową, może się okazać, że czasami nie ma styku.

Sprawdź na innej listwie.

O to jiż przekracza moją wiedze na temat budowy komputera , nie wiem co to i gdzie jest listwa przeciwprzepięciowa.

Nie jest źle, ciekawe co to u Ciebie jest AUX. To jest odczyt z wersji Ultimate, czy Home? I co z resztą testów, np dysku twardego?

Odczyt jest z home ,w zakładce Health wszystkie statusy są ok , w zakładce error scan zostało jeszcze jakieś 50 giga do przeskanowania narazie wszystko jest na zielono

To daj z Ultimate. To, że w zakładce Health są same OK, nie oznacza, że wszystko jest takie. Program będzie wyświetlał OK, dopóki nie zostaną przekroczone pewne progi uszkodzeń, ale same uszkodzenia mogą już być, stąd prośba od zrzut tego okna.

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Płyta główna 33 °C (91 °F)

Procesor 13 °C (55 °F)

Aux 83 °C (181 °F)

Procesor graficzny 68 °C (154 °F)

WDC WD1600AAJS-00PSA0 [TRIAL VERSION]

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.22 V

+3.3 V 3.28 V

+5 V 5.13 V

+12 V [TRIAL VERSION]

BELIAL akurat ten problem to jest wina zasilacza 100000% wiem bo już troche tego przerabialem :):slight_smile: :wink: :wink: po prostu dostanie opciążenie większe i sie rozłańcza podaj zasilacz moc i jaka marka

Moc zasilacza 350 a marka nie wiem musiałbym zdjąć obudowe a dzisiaj to już za późno dzieci śpią i nie chce zapalać światła.Error sca nic nie wykrył nie umiem skopiować tego health ale tam cały czas jest ok pamięć też ok tez drugi zrzut jest z Ultimate

może być lekko układ przypalony w zasilaczu i tak się dzieje tostaje większe napięcie o wywala :smiley:

To co ? Mam kupować nowy zasilacz,czy szukać przyczyny gdzie indziej ? Czy może jakoś da sie no nie wiem naprawić czy wyczyścić zasilacz , o ile to jest przyczyna.

Jeśli się nie mylę, to listwa przeciwprzepięciowa to ta długa listwa, do której podłącza się wszelkie urządzenia z wtyczkami (monitor, drukarka, itd.), ale nie jestem pewna.

Olcia tak masz racje

Ja myślę ze to zasilacz nawala a jaki to zailacz

Powerfox 350W model PF-350 PPC

Cud że nie FEEL :smiley: Dołącze sie do tematu. W szkole gdzie siuę uczę nie uruchamia się komputer(stacja robocza).

Zasilacz to MODE COM FEEL 300 W. Czy to wina tego chujowego zasialcza???

Prawdopodobnie

bez takich epitetów :slight_smile: