Komputer sam się wyłącza

Panowie i Panie mam problem mój komputer sam się wyłancza gdy gram w obijętnie jaką grę:( nie wiem dlaczego mozecie mi pomóc jakoś??? to odczyt z wveresta

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury

Płyta główna 48 °C (118 °F)

Procesor 37 °C (99 °F)

Aux 34 °C (93 °F)

Procesor graficzny 61 °C (142 °F)

SAMSUNG HD321KJ 30 °C (86 °F)

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.38 V

+2.5 V 1.90 V

+3.3 V 3.33 V

+5 V 5.03 V

+12 V 11.71 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.09 V

Debug Info F 43 FF 00

Debug Info T 34 48 37

Debug Info V 56 77 D0 BB B7 C8 06 (47)

Dodane 18.03.2009 (Śr) 21:08

a mam karte grafiki

Karta wideo NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB) zasilacz 400

Wysoka temperatura karty graficznej. Sprawdź czy nie siadło chłodzenie (wiatrak)

Podaj dokładny model i parametry zasilacza.

wiatrak na radiatorze???

Dodane 18.03.2009 (Śr) 21:10

Karta wideo NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB)

a zasilacz mam 4life/400

Wiatrak na karcie graficznej (jeśli jest)

Otwórz obudowę i popracuj trochę. Podaj wtedy jeszcze raz temperatury. Zobacz co się będzie działo.

Podaj jeszcze producenta i model zasilacza. Znajdziesz te dane na obudowie zasilacza.

nie mam wiatraka na karcie wstawił bym fotke ale nie wiem za bardzo jak tu dodac… zdiołem obudowe i nadal jest 60 stopni

zasilacz 4Life/400 Tracer.

Moze ktoś mi pomoże z tym… jak będziesz mógł to odpisz i licze na innych może też coś powiedzą

Co za procesor?

Od jak dawna masz tego typu problemy?

Od jak dawna masz obecną konfigurację sprzętową?

Temperatura karty w spoczynku? Chłodzenie karty - tylko radiator?

Podkręcałeś procesor?

landrynagt , Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własneposty i usunąć błędy.

od kilku tygodni ale sporadycznie się wyłanczał… teraz częściej:( procek AMD 2x64 5200+ dzisiaj nowe sterowniki ściągłem do karty a procesor jest bez modyfikacji kiedyś na kilka minut był o jakieś 2% podkręcony

Chłodzenie karty - tylko radiator czy radiator z wentylatorem. Temperatura karty (te 61) - w stresie czy nie.

Problem może leżeć w zasilaczu. Spróbuj przetestować swój sprzęt na innym zasilaczu.

a więc tak sam radiator… Temperatura spadła do 59 czasami 60 ale nic nie robię tylko net włączony

Dodane 18.03.2009 (Śr) 22:25

a może coś z kartą sie stało??? bo tylko ona ma taką temperature a reszta jest oki… w sumie to po wyłączeniu się komputera jak go uruchomiłem to wszystko było wysoko (chodzi o temperature) nie mam jak bo nikt ze znajomych nie ma takiego bo jest im nie potrzebny… ja lubię grać i coś takiego pół roku temu kupiłem

Uważam jednak, że to zasilacz. Jak masz zestaw od pół roku, to pewnie jeszcze na gwarancji. Zanieś do serwisu, powinni naprawić bądź wymienić.

w takim razie jutro idę do sklepu gdzie kupiłem kompa i się zapytam co to może być takiego… tak mam gwarancje więc chyba nie będzie problemów z tym. A możesz mi powiedzieć czy na taką karte da się zamocować wentylator jeśli tak to w jaki sposób i gdzie go do zasilania podłączyć… a i myślełem żeby na obudowe dać jeden bo jest miejsce tylko nie mam pojecia gdzie podłączyć. A tak nawiasem już mam 64 stopnie:(

Co do mocowania wentylatorów - nie jestem w tym zbyt mocny. Na grafice to nie wiem. Ale w obudowie powinieneś mieć miejsce w tylnej lub bocznej ściance, pewnie na taki o średnicy 12 cm (ale lepiej sprawdź). Sprawdź czy masz miejsce na płycie głównej (ale pewnie masz) do podpięcia takiego wentylatora. Rzeczywiście coś szybko rośnie ta temperatura.

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury

Płyta główna 68 °C (154 °F)

Procesor 55 °C (131 °F)

Aux 30 °C (86 °F)

Procesor graficzny 61 °C (142 °F)

SAMSUNG HD321KJ 28 °C (82 °F)

Wentylatory

Procesor 2987 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.36 V

+2.5 V 1.89 V

+3.3 V 3.33 V

+5 V 5.03 V

+12 V 11.78 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.09 V

Debug Info F E2 FF 00

Debug Info T 30 68 55

Debug Info V 55 76 D0 BB B8 C8 06 (47)

a tak przed chwilą było jak się wyłączył

Coś +12V mało stabilne. W tym serwisie sprawdź i zasilacz i grafikę. Płyta główna też nie ma niskiej temperatury. Pospinaj też kable wewnątrz obudowy, żeby nie blokowały wylotów powietrza.

Ja bym najpierw wziął pędzelek i wyczyścił wszystkie radiatory i wiatraczki, a później przedmuchał całość np. spręrzonym powietrzem. Masz bardzo wysokie temperatury wszystkich podzespołów, jak to nie pomoże to zamontuj 2 wentylatory jeden z przodu obudowy a drugi z tyłu, jak masz taką możliwość to zamontuj największe jakie się da np. 120mm. Wentylatory kup ze złączem molex 4pin wtedy łatwo je podepniesz prosto do zasilacza.

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury

Płyta główna 18 °C (64 °F)

Procesor 15 °C (59 °F)

Aux 11 °C (52 °F)

Procesor graficzny 53 °C (127 °F)

SAMSUNG HD321KJ 18 °C (64 °F)

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.38 V

+2.5 V 1.89 V

+3.3 V 3.33 V

+5 V 5.05 V

+12 V 11.78 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.07 V

Debug Info F 31 FF 00

Debug Info T 11 18 15

Debug Info V 56 76 D0 BC B8 C8 05 (47)

to na stan terażniejszy po niedawnym włączeniu kompa.

Dodane 19.03.2009 (Cz) 15:46

a ten mój zasilacz nie jest za mały na ten sprzecik???

Poczytałem co nieco. Ogólnie Tracery traktowane są jako zasilacze drugiej kategorii, nie tylko one zresztą. Do grafiki jaką masz zalecane są takie o mocy co najmniej 450W, do tego np Chieftec’i.

Przytoczę mój przykład. Jełopy z serwisu wpakowali mi Mustanga 400W (obecnie mam zmieniony, ale jeszcze nie na taki najlepszy). Kiedy podkręciłem procesor po dłuższym graniu następował reset, do tego temperatura grafiki (bez podkręcania) ok 60 stopni. Mam wymieniony zasilacz, choć jeszcze nie na taki jaki chciałem, ale po podkręceniu procesora i karty nie ma restartu, temperatura grafiki (teraz podkręconej i to sporo) - w skrajnych momentach dochodzi do 50 stopni.

zaraz go zawiozę do typa gdzie kupiłem i nich to robi bo kurde w końcu coś się spali i będzie lipa… jak byłem u niego to powiedział,że 60 stopni to nie jest dużo…

Dodane 22.03.2009 (N) 20:11

no i mam już kompa… typ powiedział,że nic się z nim nie dzieje zrobił test programem 3dmark czy jakos tak dał dodatkowy wentylator i musze powiedzieć,że i tak się grzeje… dzisiaj już się raz wyłączył… lipa straszna… chyba będe musiał sam coś z tym zrobić

Dodane 24.03.2009 (Wt) 18:52

panowie a mozna zamontować wentylator na karcie graf jeśli no nie był w standardzie??? bo ja mam tylko radiator