Komputer sam się wyłącza

(barteczek) #1

Posiadam 5 letni komputer i nigdy nie miałem z nim żadnego problemu aż do wczoraj gdy odchodzę od komputera(przestaje na nim pracować) po jakiś 10 min sam się wyłącza. Nie wiem dlaczego tak się dziej i przypuszczam że może być zasilacz (tracer 400W) który może tracić już moc ale nie jestem pewny i proszę o szybką pomoc.

Dane techniczne komputera jak by były potrzebne:

-procesor Sempron 3000+

-pamięć DDR2 1GB

-karta graficzna GF 7300 256MB(ostatni przestaje działać wentylatorek trzeba ręcznie go ruszyć aby zaczoł się kręcić )

-dysk 80GB

-nagrywarka DVD

-płyta główna Asus M2V

-zasilacz Tracer 400W

(Jacek Bydgoszcz) #2

Czyściłeś go z kurzu kiedyś? Jakie są temperatury podzespołów?

(Johny) #3

Ważne jest działanie wszystkich wentylatorów,ten niekręcący się wentylek może być przyczyną,do tego obejżyj kartę graficzną,czy nie ma gdzieś zapchanych wlotów powietrza,przez co jest brak cyrkulacji - mój przypadek na starym PC

To samo może powodować żle działający wentyl na procesorze.

Apropo zasilacza,co się dzieje jak włączasz komputer ?,czy słychać dżwięki przypominające iskrzenie,bo ja niedawno wymieniałem Tracera 4Life na Chefteca,komputer uruchamiał się za 5,czy 6 razem.

(barteczek) #4

komputer jest regularnie czyszczony (temperatury podane w speedfan 4,40: GPU: 45C, Temp1:38C, Temp2: 40C, Temp3: -128C, Core: 38C). Przy wyłączani się komputera byłem 2 razy raz było słychać dźwięk iskrzenia się a za drugim razem nic nie było słychać

(Neon1992) #5

Na 99% zasilacz.

Jeżeli masz możliwość pożycz od znajomego podłącz i sprawdź, jeśli będzie wszystko ok, kup nowy i działaj dalej.

(Johny) #6

Tylko nie kupuj Tracera - zobacz listę dobrych i złych zasilaczy,juź lepiej sobie sprawić coś z rekomendowanych,będziesz miał prawdziwe 400,450 W,a nie zasilacz,który tak naprawdę wyciąga 300-350 W

(barteczek) #7

dziękuje za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanie co myślicie o tym zasilaczu http://allegro.pl/item1096890816_zasila ... n_pfc.html

(Neon1992) #8

Moim zdaniem wystarczyłby ModeCom MC-400 (strzeż się serii FEEL!).

(barteczek) #9

wybrałem taki zasilacz bo mam zamiar rozbudować ten komputer

(Neon1992) #10

Osobiście go nie testowałem, ale w necie krążą opinie że jest głośny, jeśli Ci to nie przeszkadza to bierz.

(Villy) #11

upewnij sie także ze na płycie głownej nie spuchły kondensatory

(system) #12

Chwila moment a czy czasem nie masz ustawionego planu zasilania na oszczędny i czy system sam się nie wyłącza podczas bezczynności ?

Panel sterowania-> Opcje zasilania-> Schemat zasilania ( zobacz co tam jest ustawione ) :smiley: . No i co jest na Hibernacji.