Komputer sam sie wylacza

Witam wszystkich. Od pewnego czasu (jakieś 3 miechy) komputer sam mi się wyłącza. Po prostu gram np w fifę i nagle zaczyna trochę bardziej buczeć, na ekranie pojawia się napis tryb oszczędny i klapa. Trzeba zresetować komputer albo odłączyć od zasilania i od nowa włączać. A najlepsze jest to ze kiedyś gadałem z kumplem przez skypa i komputer mi się wyłączył pojawił się wyżej wymieniony napis ale kolegę słyszałem ! Dla mnie to jest bardzo dziwne. Komputer potrafi wyłączyć się 5 razy w ciągu 2h a nie raz 1 raz na 3-4 dni i to w różnych sytuacjach (czy to siedzę na internecie czy gram w coś). O to mój komputer : Windows Vista Home Basic Dual - Core 2,5 GHZ 4gb ram 32 bitowy karta graficzna - nvidia geforce GTS 250. Bardzo proszę o pomoc.

Jaki zasilacz? Czyściłeś z kurzu w środku? Możliwe że się przegrzewa

Jak kolega powyżej - jaki zasilacz? Temperatury? Dodatkowo sprawdź pamięć programem MemTest86+

Więc tak zasilacz : PS040 650W 5Amp. Uważam ze bdb. Temperatura podczas pracy :

GPU 54

SYSTEM 42

CPU 50

AUX 40

CORE 0 - 48

CORE 1 - 48

takie są mniej więcej oczywiście wahają się ale jak już to o 1 max 2 stopnie w gore czy w dol

pamięć spr nie ma problemów

komputer oczyszczony a różnych kurzów pyłków używałem nawet sprężonego powietrza

Wygląda na to że twój zasilacz to sweex ale nie znam tej firmy więc się nie wypowiem

Czy to się objawia tylko przy tej jednej grze? Z dyskiem wszystko w porządku? Sterowniki do karty graficznej są nowe?

drapej2012 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Jak kupywałeś komp na allegro albo w jakimś sklepie to pewnie wina zasilacza ? Marka-model :-d może coś poradzimy.

Sweex PS040 650W 5Amp przecież napisane

Nie. Wyłącza się w różnych sytuacjach. Czy siedzę na internecie (rzadziej) czy gram w coś.

Dodane 19.02.2011 (So) 13:32

Komputer jak każdy inny. Mój co prawda jest niby z tych nowszych. W sklepie mówili ze to cytuję : maszyna na której powinien pan pracować latami. Nawet przetestowali na nim grę Crysis która jak na tamte czasy była jedną z najbardziej wymagających na rynku i komputer chodził płynnie na full detalach. Komputer mam okolo 3 lat.

Dodane 20.02.2011 (N) 0:20

Potrafi mi ktoś pomóc ?