Komputer sam sie wylacza

(Matisdrap) #1

Witam wszystkich. Od pewnego czasu (jakieś 3 miechy) komputer sam mi się wyłącza. Po prostu gram np w fifę i nagle zaczyna trochę bardziej buczeć, na ekranie pojawia się napis tryb oszczędny i klapa. Trzeba zresetować komputer albo odłączyć od zasilania i od nowa włączać. A najlepsze jest to ze kiedyś gadałem z kumplem przez skypa i komputer mi się wyłączył pojawił się wyżej wymieniony napis ale kolegę słyszałem ! Dla mnie to jest bardzo dziwne. Komputer potrafi wyłączyć się 5 razy w ciągu 2h a nie raz 1 raz na 3-4 dni i to w różnych sytuacjach (czy to siedzę na internecie czy gram w coś). O to mój komputer : Windows Vista Home Basic Dual - Core 2,5 GHZ 4gb ram 32 bitowy karta graficzna - nvidia geforce GTS 250. Bardzo proszę o pomoc.

(igrek) #2

Jaki zasilacz? Czyściłeś z kurzu w środku? Możliwe że się przegrzewa

(Seba_K.) #3

Jak kolega powyżej - jaki zasilacz? Temperatury? Dodatkowo sprawdź pamięć programem MemTest86+

(Matisdrap) #4

Więc tak zasilacz : PS040 650W 5Amp. Uważam ze bdb. Temperatura podczas pracy :

GPU 54

SYSTEM 42

CPU 50

AUX 40

CORE 0 - 48

CORE 1 - 48

takie są mniej więcej oczywiście wahają się ale jak już to o 1 max 2 stopnie w gore czy w dol

pamięć spr nie ma problemów

komputer oczyszczony a różnych kurzów pyłków używałem nawet sprężonego powietrza

(igrek) #5

Wygląda na to że twój zasilacz to sweex ale nie znam tej firmy więc się nie wypowiem

(T Luk) #6

Czy to się objawia tylko przy tej jednej grze? Z dyskiem wszystko w porządku? Sterowniki do karty graficznej są nowe?

drapej2012 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Borkowskiba) #8

Jak kupywałeś komp na allegro albo w jakimś sklepie to pewnie wina zasilacza ? Marka-model :-d może coś poradzimy.

(igrek) #9

Sweex PS040 650W 5Amp przecież napisane

(Matisdrap) #10

Nie. Wyłącza się w różnych sytuacjach. Czy siedzę na internecie (rzadziej) czy gram w coś.

-- Dodane 19.02.2011 (So) 13:32 --

Komputer jak każdy inny. Mój co prawda jest niby z tych nowszych. W sklepie mówili ze to cytuję : maszyna na której powinien pan pracować latami. Nawet przetestowali na nim grę Crysis która jak na tamte czasy była jedną z najbardziej wymagających na rynku i komputer chodził płynnie na full detalach. Komputer mam okolo 3 lat.

-- Dodane 20.02.2011 (N) 0:20 --

Potrafi mi ktoś pomóc ?