Komputer sam sie wyłącza

Witam od pewnego czasu mój komputer zaczął się sam wyłączać niespodziewanie jakby ktoś odłączył mu prąd.

I mam pytanie co może to powodować??

Sprawdziłem temperature komputera EVERESTEm i na płycie głównej miałem aż 80 stopni po około 30 minutach pracy

Podaj jaki masz sprzęt z modelem i moca zasilacza, i wrzuć jakiś screen z HWMonitor

Zasilacz LOGIC-400ATX 400W

AMD Athlon 64 X2 dual Core procesor 5600+ 2.91 GHz 2.GB RAM

Nvidia GeForce 9500GT

a płytka glowna jest firmy Gigabyte a model to GA-M52L-S3P

Fotka z HWmonitor http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41145c7c5f2046b5.html

Temperatury masz ok (rozumiem, że robione po dłuższym użytkowaniu komputera).Komputer wyłącza się podczas stersu przede wszystkim tak? Wina najprawdopodobniej leży w "kończącym"się zasilaczu, długo u Ciebie chodzi?

piotrrrek ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

tak akurat gdy wlaczylem kilka stron w przegladarce ale czasem wylaczy sie sam gdy np slucham tylko muzyki .

a zasilacz to mam od poczatku to bedzie ze 3 lata i jeszcze nic nie wymieniałem

Niedawno zaczymal mi sie rotor na procesorze czy kurz mogl miec cos z tym wspólnego ?

No raczej tak , moim zdaniem wyczyść zasilacz z paprochów i daj znać czy dalej to samo :slight_smile:

przeczysc kompa jak nie pomoze to chlodzenie za slabe i do wymany ale przeczyszczenie powinno pomoc no ale achlon x2? rozumiem phenomy ale achlon

a moj intel celeron 2ghz na starcie ma 40c :slight_smile: A boxowy na 4tys to odkurzacztylko ze zamiast do worka jakiegoś kurz wywalac to zapycha radiator i brudzi ram

Już znalazłem przyczyne dlaczego się wyłącza gdy ten rotor się zatrzymuje to to oczywiście temperatura rośnie i zabezpieczenie przed przegrzaniem czy jakoś tak go wyłącza.

A wyczyścić samemu to się troche boje bo nie jestem za bardzo doswiadczony w tych sprawach.

Żadna filozofia :).

Tutaj masz wszystko pokazane, jak go zdjąć :

Po czyszczeniu należałoby go jeszcze nasmarować pasta termoprzewodzącą. Do tego celu polecam Zalman ZM-STG1, gdyż nie przewodzi prądu, i nie ma ryzyka, że zrobisz zwarcie.

Dzięki.

A czym wyczyscic plyte glowna,karte graficzna czy sam procek???

Np alkohol izopropylowy :wink:

ale pędzelkiem szmatka czy moze czyms innym??

Kup sobie powietrze sprężone, idź na balkon i dmuchnij we wszystko gdzie kurz, a szczególnie w radiatory. Fajnie jakbyś wcześniej ściągnął czystym pędzelkiem. Zobacz jaka jest temperatura graniczna procesora ustawiona w biosie. Możliwe ze temperatura dochodzi np. do 90 stopni i automatycznie komputer jest wyłączany. Podobny objaw jak Twój jest przy uszkodzonym zasilaczu lub płycie głównej.