Komputer sam sie wyłącza

Klawa usb ?

Nie, PS/2

masz 2 klawe? sprawdź na niej pc

Jeśli to nie zasilacz,płyta pada lub się proc grzeje.Twoja płyta ma już pewnie ładnych pare lat ?może śmierć jej w oczy zagląda.1 co to trzeba posprawdzać na różne sposoby temp procesora.

W biosie masz ustawianie temp przy której ma się komp wyłączyć? Programy często przekłamują i najlepiej wejść do biosu i spr temp.+ organoleptycznie :razz: dotykiem dłoni czy się coś nie grzeje.Prąd Cie nie kopnie możesz śmiało grzebać :smiley: tam jest tylko 12v

Ta, moja płyta to już niestety staruszek, ma ok 7 lat.

Sprawdzałam w biosie i mam ustawione na 75 stopni .

Może faktycznie to jest przyczyną, tylko dlaczego nie mogę przeinstalować systemu ?

A skanowałaś dysk twardy w poszukiwaniu badsectorów?

http://www.tylkoprogramy.pl/ariolic,disk,scanner.php

Takie porady na odległość to właściwie wróżenie z fusów :wink: Spróbuj rozebrać kompa, oczyścić bardzo dokładnie, podpiąć na pająka, czyli coś w tym stylu - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f0493c1e0235aaf1.html (podłoże nie powinno przewodzić prądu ;)) do testów możesz użyć demo tego programu: EVEREST Corporate Edition tam będziesz w stanie obciążyć osobno procesor, grafikę, ram lub HDD i obserwować czy nie rośnie temperatura itp, jeśli nie uda się ustalić przyczyny to oddaj komputer na serwis bo tu nic więcej nie wydumamy. Jeśli chcesz wymieniać pastę to daruj sobie wynalazki za 30zł bo do tak starego kompa czy do testów to się po prostu nie opłaca, najtańsza kosztuje około 5 do 8 zł i taka w zupełności wystarczy. W przypadku uszkodzenia płyty głównej bardzo poważnie rozważ zakup nowego komputera :slight_smile:

To może ustaw w biosie temp na 55 st i zobacz czy się szybciej wyłączy.Albo od razu na 90st,jak będą zmiany to może wina w grzaniu być

Sprawdzałam sobie temperaturę programem SpeedFan , na chwilę przed wyłączeniem się kompa miałam po 79 stopni w miejscach zaznaczonych strzałką

77501697.jpg

Dodane 07.09.2011 (Śr) 20:31

Zaraz przeskanuję :slight_smile:

Nie ma co wierzyć programom.70st to już sporo biorąc pod uwagę fakt że programy zaniżają temp.

Jednak miałem racje :stuck_out_tongue:

gruntowne czyszczenie i wymiana pasty bo jest kamień z niej :P.

Wstawiam zdjęcie temperatury biosu

zdjcie1886.jpg

86C wymiana pasty i gruntowne czyszczenie xd …

Można prosić o nazwę jakiejś sprawdzonej pasty ?

Różnice między najgorszą a najlepszą pastą są rzędu 7st

Różnica w cenie grubo ponad 50zł.Także wydaje mi się że której nie kupisz będzie dobra.Pomijając najgorszą silikonową.

Zalman stg1 Używam jej w lapkach pc nawet na kartach graficznych :slight_smile:

Pasta wymieniona , komputer wyczyszczony … i wyłącza się dalej :frowning:

Przy próbie włączenia po oknie z logo windows, wyskakuje mi niebieski ekran z napisem “nie można zainicjować sterownika wideo”

Po paru próbach włączenia i odczekaniu kilkunastu minut komputer daje się normalnie włączyć

Jakieś pomysły?

Hmmm…

Kiedyś robiłem komuś komputer. Pomogło…wymiana procesora na inny. A taki na allegro to koszt max 20zł

Panowie niedługo wyjdzie że cały komp się wymieni :wink:

Mnie zastanawia ta grafika - może się karta sypie, lub połączenie z płytą główną?

Jak się prezentuje sytuacja w zasilaczu? Najlepiej wstaw jakieś zdjęcie. W biosie niby jest 86 stopni jak byk ale jeszcze dotknij radiatora aby to potwierdzić. Wszystkie wiatraki się kręcą, pasta dobrze nałożona? Tutaj dobrze byłoby sprawdzić napięcia miernikiem nawet takim za 15 zł z bazaru. Kondensatory nie muszą być wybrzuszone, żeby były uszkodzone. Komputer ma 7 lat więc równie dobrze mogły wyschnąć (zwłaszcza te od procesora) i stracić pojemność.