Komputer sam zmienia ustawienia planu zasilania

Pełno tego jest, ale znalazłem 3 powtarzające się pliki, przynajmniej w roku 2019. Wcześniejszych nie sprawdzam, bo do jutra chyba bym nad tym siedział.

c:/windows/explorer.exe - no po tym to się raczej nie dojdzie od czego tak się dzieje
c:/windows/system32/WinSAT.exe - to się powtarza najczęściej, nie wiem co to jest
c:/…/hdtune.exe - nawet hdtune resetuje te ustawiania?

Explorer.exe to zmiana ręczna przez panel sterowania.
Winsat.exe to narzędzie indeks wydajności systemu Windows

Hdtune - masz go zainstalowanego?
Podaj zmieniony ciąg przez HDtune

Z tego narzędzia wydajności może ze 2-3 razy korzystałem, a w dzienniku są tego pewnie tysiące.

HDTune mam tylko portable 2.55.

Jutro podam ciągi.

Jest trop.
Może wystarczy wyłączyć usługę winsat i tyle.
Ciągi można importować przez wiersz poleceń i zobaczyć który ciąg ustawia te 5 minut.

a może to jeden z programów, które są tak sprytnie wymazane? :smiley: :smiley:

Takie są na zmianę.

{8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c} do {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e}

{381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e} do {8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c}

Który proces zmienia ?

Proces C:\Windows\System32\WinSAT.exe (identyfikator procesu: 2816) zresetował schemat zasad z {8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c} do {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e}

Obydwa ciągi zmieniają pomiędzy zrównoważonym a wysoka wydajność.

Trzeba poczekać aż będzie zmiana do tych 5 minut o których pisałeś i wtedy sprawdzić który ciąg został aktywowany.

To może i z Windows 8, ale spróbuj ubić ten proces według tej instrukcji: http://www.tweaks.pl/zamykanie-procesow-przez-wiersz-polecen/

To się samo zmienia niezauważalnie kilka razy dziennie. Zarówno w jednym i w drugim mam ustawioną godzinę do wstrzymania, ale potem samo się zmienia na 5 minut.

To może i z Windows 8, ale spróbuj ubić ten proces według tej instrukcji: http://www.tweaks.pl/zamykanie-procesow-przez-wiersz-polecen/

To może i z Windows 8, ale spróbuj ubić ten proces według tej instrukcji: http://www.tweaks.pl/zamykanie-procesow-przez-wiersz-polecen/

Który proces mam ubić? WinSAT.exe nie jest włączony.

wyłącz Winsat w harmonogramie zadań:
Prawym klawiszem Zakończ/ wyłącz

Harmonogram zadań mam pusty.

Ja zacząłbym od odinstalowania wszystkich preinstalowanych aplikacji typu vaio coś-tam, coś-tam… Wszystkim radzę po kupnie komputera z preinstalowanym systemem instalować Windowsa na czysto, wtedy wiemy co w nim siedzi i nie szuka się po omacku przyczyn problemów.

Czy usuwając wszystkie vaio coś-tam wszystko będzie działać i nic nie stracę?

Niech mnie poprawi ktoś, kto miał kontakt z tymi laptopami, ale z doświadczenia wiem, że preinstalowane “wspomagacze” tylko robią więcej kłopotu i spowalniają system, a ich działanie jest pozorne.

Ja to wiedziałem, tylko bałem się ruszyć.

Ma ktoś Vaio i usunął te wszystkie śmieci?

Jak to harmonogram masz cały pusty?

A jak instalujesz system na czysto to masz zainstalowany soft do VAIO?
Nie

No nic nie mam w harmonogramie zadań.
Odkąd mam ten komputer to był tam już windows 8 z tym całym oprogramowaniem od VAIO.
Chciałbym uniknąć ponownej instalacji systemu, bo to typowy komputer roboczy i musiałbym ponownie wiele rzeczy konfigurować.

Na razie działa dobrze i się nie zmienia, ale jak ktoś ma VAIO to niech mi potwierdzi czy można odinstalować ten cały badziew z VAIO w nazwie.