Komputer si ę zawiesza, piszczy, dziwny komunikat w BIOSIE

tam gdzie timingi i ustawienia pamięci.

w ustawieniach proca, wartość auto ma 200Mhz.

No zaglądałem tam i nie ma COMMAND RATE

:-s

PS

Wyczytałem teraz że te ramy mają mieć 1.8V, więc dlaczego piszesz że 2V ?

tego nie napisałeś wcześniej :wink: możesz obniżyć. niektóre 667/800tki zwłaszcza tańsze wersje potrzebują zasilania 2-2.1V do poprawnego działania.

To co tam ustawić ? Chce aby to już wszystko stabilnie działało i nie zawieszało się. ;]

napisałem już wszystko, zaktualizuj BIOS, ustaw proca na AUTO (i jego wszystkie parametry) sprawdź w CPU-Z jakie parametry pamięci powinieneś ustawić (zakłada SPD) ustaw je z udziałem manuala.

Nie stracę przy tym gwarancji ?

Na auto moge ustawić tylko CPU clock ratio… więc co z resztą ?

No, ale ja właśnie nie wiem w BIOSIE jak to tam ustawić, bo w zakładce od ramu jest tam bardzo dużo takich opcjii :frowning:

nie

ustaw takie RATIO jak podaje producent (CPU-Z)

pozostałe podaj parametry wraz z opcjami wyboru

w CPU-Z zakładka SPD masz zalecane ustawienia wraz z nazwami parametrów. rusz trochę głową człowieku !!

jeżeli nie potrafisz sobie poradzić to poproś kolegę.

parę dni temu składałem kompa na tej płycie z patriotami na 4200+ i nie miałem żadnych problemów, płyta sama się skonfigurowała, wszystkie parametry ustawiły się same !!

Czyli w cpu-z jest to multiplier i tam pisze 10.5

No wiem, ale tam znalazłem tylko Cas latency :frowning:

http://www.f4a.eu/uplGRA/11965988586023.JPG

Nie mam takich kolegów, to mnie się pytają co i jak :roll:

http://www.f4a.eu/uplGRA/11965994244026.JPG

CPU FREQUENCY [OD 200 DO 500 CO 2 MHz]

CPU CLOCK RATIO [AUTO, OD 5X DO 10,5X CO 0.5]

CPU HT-LINK VOLTAGE [NORMAL, +0.025V, +O.O50V, +0.100V, +0.150V, +0.200V]

CPU VOLTAGE CONTROL [NORMAL, i tu bardzo dużo ustawień napięcia]

normal cpu vcore - 1.300V

ty chyba ślepy jesteś :P.

COMMAND TIMMING na 2T.

TRFC na wszystkich bankach ustaw 105ns.

pozostałe timingi też są opisane (pierwsze litery, RAS,CAS itp).

to są proste zagadnienia skoro ich nie rozumiesz to nie powinieneś być zbyt wiarygodnym źródłem informacji z zakresu informatyki dla swoich kolegów).

:lol:

ustawiłem

Czy przy ROW CYCLE TIME powinienem ustawić 20T ?

Że w BIOSie bardzo mało wiem to nie musisz mi wypominać, nie zapominaj że ty już zawód informatyka masz “wyuczony” a ja dopiero od 3 miesięcy chodzę do t. informatycznego :wink:

to jest doświadczenie a nie nauka wyciągnięta ze szkoły.

jeśli SPD zawiera takie ustawienie.

Już myślałem, że wszystko ok a tu :■■■■:

Co może to powodować —> http://www.f4a.eu/uplGRA/11966271012194.JPG

Musze wtedy zrestartować komputer, i wtedy jest długi, ciągły pisk…

a podłączyłeś 24pin zasilanie +4pin dodatkowego zasilania CPU ?? podłącz inny zasilacz testowo, możliwe, że problem jest sprzętowy, np wadliwa płyta główna.

Tak.

Mam tylko codegena s :lol: nie mam możliwości pożyczyć czegoś lepszego od mojego fortrona, raczej to nie jest możliwe że zasilacz nie wyrabia, w ogóle się nie grzeje, jest zimny, a komp nawet 300W nie ciągnie…

ale może być uszkodzony, tak samo procesor czy płyta główna, wymień jeszcze taśmy ide/sata.

Już to robiłem.

Już sam nie wiem, jutro załączę na pare godzin memtesta, może okaże się że to pamięć sypie błędami, a jak nie to wezmę proca, ram i płytę do sklepu z reklamacją…

Złączono Posta : 02.12.2007 (Nie) 22:21

PS

Zrobiłem parę razy test programem super pi. Gry fajnie śmigają, np wczoraj załączyłem nfs u1 na fuul detalach i wszystko śmigało, dzisiaj też… niby jest dobrze a nagle coś mu odbija :roll:

2 rdzenie testuj ORTHOS-em i testem BLEND ze 3h.