Komputer się bardzo zacina

Witam .

Od dnia dzisiejszego mój komputer bardzo się zacina .

Skanowałem antywirusem oba dyski i nic nie wyszukało , następnie gdy znów się zawiesił i nic się nie dało zrobić to zresetowałem .

Gdy próbowałem uruchomić komputer ponownie , to sama akcja " Trwa zamykanie systemu " trwała około 5 minut i nie doszła do skutku ( więc zrobiłem reset )

Rozpoczęły się jakieś naprawy systemu , poczekałem i o dziwo system się włączył .

Dodam że gdy klikałem odśwież to ikony znikały i pojawiały się po +/- 1 minucie .

Proszę o bardzo szybką pomoc bo pewnie zaraz znów się zacznie zawieszać i nie mam pewności że się włączy .

Nie mam jak zrobić formata bo napęd mam ATA a wejścia na płycie SATA , nie mam nawet pendrive’a żeby system tam wrzucić .

Może pomogą jakieś skany programami ( nie znam się na tym za bardzo ) , chętnie wrzucę tutaj raporty jeżeli to w czymś pomoże , tylko napiszcie jakimi programami .

Jeszcze raz proszę o szybką pomoc . Pozdrawiam .

Jeśli chodzi o te raporty to tutaj instrukcja

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

ale może jak ci się uda zrób skan tym w trybie pełne skanowanie

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

P.s tylko,że to moga być jakieś sprawy sprzętowe

Zrobiłem pełne skanowanie programem MalwareBytes i nie znalazło żadnych zagrożeń .

Wygląda na to że po tym “samonaprawianiu” się komputer działa normalnie , nie zacina się już .

Jak znów pojawi się problem to napisze .

Pozdrawiam .

Dodane 29.10.2011 (So) 18:03

Problem powrócił .

Komputer znów muli .

Nie wiem już na prawdę co jest grane , nie mam pomysłów co robić .

Skanowałem antywirusem i innymi programami , nic nie wykryło .

Po resecie naprawiał się system , jakieś odzyskiwania się robiły …

Wyczyściłem rejestr programem CCleaner , na początku usunęło 1700 wpisów czy tam plików , większość z Adobe Photoshop CS3 którego się dzisiaj pozbyłem .

Specyfikacja mojego PC :

Procesor Core2Quad Q9400 4x2.66

Karta graficzna : Ati Radeon 4850

Ram : 4GB DDR3

Płyta główna : ASUS P5G41

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale niedawno wymieniałem płytę główną i pamięci , bo wcześniejsza którą miałem się spaliła .

Po wymianie płyty system nie był reinstalowany , ale nie było z nim problemów , wszystko działało jak powinno .

Dopiero trochę wczoraj a więcej dzisiaj zaczęło go mulić …

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu .

może by wybrać z płytki obcje naprawy systemu

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … tup-repair

Skoro robiłeś skanowanie i nie było żadnych zagrożeń, a system sam usuwał jakieś błędy, to na twoim miejscu zrobiłbym pełny skan dysku np. za pomocą hdtune.

Sądzę że dysk może mieć bad sectory.

Nie mam jak włożyć płyty bo napęd jest niepodłączony , po wymianie płyty mam wejście SATA a napęd ATA …

Właśnie wystartowałem to skanowanie programem hdtune , po zakończeniu napisze czy to coś dało .

@EDIT

Samo skanowanie nic nie dało …

Proszę o jeszcze jakieś rozwiązania albo ewentualną przyczynę .

Przypominam że skanowałem antywirusem i nic nie wykryło .

Wyczyściłem rejestr , ponad 3k wpisów poleciało .

Gdy zresetuje komputer , pojawia mi się możliwość Uruchomienia komputera normalnie lub Naprawa systemu …

Bez przesady żebym ciągle naprawiał system jak i tak dalej się zacina .

@EDIT

Cały czas próbuje się uporać z problemem .

Doszedłem do tego że plik mdnsNSP.dll może mieć z tym coś wspólnego .

Otóż gdy próbuje go usunąć to za każdym razem wyskoczy że jest on uruchomiony w czym innym , na początek w googlechrome , następnie to co na screenie :

beztytuuzr.png

Proszę o pomoc jak go usunąć ??

Sprawdz w uruchamiane procesy

start wpisz tam procesy kliknij wyswietl uruchom procesy i sprawdz czy tam jest

Usunąłem wpis w rejestrze a następnie skasowałem folder bonjour .

Ale teraz mam problem bo nie mam na swoim komputerze internetu .

Proszę o szybką pomoc jak ewentualnie przywrócić ten wpis , lub co zrobić żebym mógł połączyć się z internetem .