Komputer się cały czas restartuje

(Igorenek) #1

Mój brat ma spory problem z dosyć wiekowym już komputerem. W środku (z tego co pamiętam) jest Athlon 1500MHz, 128ramu, radeon7000 i zasiłka 250W. Otóż po chwili grania komputer mu się resetuje, albo go wyrzuca z gierek. Poradziłem mu, aby przeczyścił wszystkie wiatraczki, sprawdził czy jakiś nie chodzi itp. Mówi, że wzsystko działa (mam z nim tylko kontakt telefoniczny). Ja osobiście stawiam na to, że dysk padł. Co zrobić w takiej sytuacji? A może coś innego zawiniło? Proszę o rady.

(McDracullo) #2

igorenek niech sprawdzi temeratury wszytskich podzespołów.

(Igorenek) #3

Z tym będzie problem... On tam nei ma internetu, więc everestem nie sprawdzi. W BIOSie sie da, ale nie wiem brat się w tym połapie.. Niestety, ma teraz wyłączony telefon :? Ale wcześniej mówił, że grafika gorąca nie jest(chłodzona radiatorem), a na procku jest duży wentylator (wyczyszczony z kurzu)

(Koks497) #4

igorenek moze poprostu gra w zbyt wymagajace gry dla tego sprzetu ?

Niewiesz moze w jakie gry gra ?

(McDracullo) #5

Może nie być pasty.

(Zolciak) #6

Klin tylko jakie to ma znaczenie ??

(Igorenek) #7

Przed chwilą dzwoniłem - sprawdził temperatury. Płyta główna - 43 stopnie, a procek - 65 (o 10 więcej niż powinno być). Ale wątpię, żeby to miało taki wpływ na resety.. Aha, komenda chkdsk nie wykryła żadnych błędów. Czyżby fizyczne uszkodzenie dysku?

(JNJN) #8

Poczytaj na Forum,przyczyn wiele, temat wielokrotnie omawiany,użyj tego.

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php

(kacprosz) #9

To może być wina windowsa ja też na starym kompie miałem taki probel.Ja wtedy zrobiłem formata ale wgrałem innego windowsa niż tego co wcześniej.Jestem elektronikiem i naprawiam komputery i pod tym względem może to być wina przepalonych kondensatorów.

(Koks497) #10

Duze, jezeli karta graficzna sie przegrzewa (tylko radiator jest na tym radku)

to jak najbardziej komputer moze sie restartowac .... tak samo jest np. z procesorem ... gdy osiaga za wysoka temp. to sie komp restartuje .

Mam na mysli wymagajace gry ... nie raz jak kiedys gralem na radku 9200 w Riddicka to komp sie restartowal ... a radiator byl tak goracy ,ze niemozna bylo go dotknac ... czyli wnioskuje z tego,ze karta sie przegrzala i poprostu sie komputer zresetowal.

Takie ma znaczenie ;]

igorenek zadalem pytanie ale odpowiedzi niewidze :?

(Tomek Zamlynny) #11

128RAM'u to bardzo mało, jeszcze jak pracuje na systemie XP.

:arrow: Włącz BSOD'a