Komputer się cały czas restartuje

Mój brat ma spory problem z dosyć wiekowym już komputerem. W środku (z tego co pamiętam) jest Athlon 1500MHz, 128ramu, radeon7000 i zasiłka 250W. Otóż po chwili grania komputer mu się resetuje, albo go wyrzuca z gierek. Poradziłem mu, aby przeczyścił wszystkie wiatraczki, sprawdził czy jakiś nie chodzi itp. Mówi, że wzsystko działa (mam z nim tylko kontakt telefoniczny). Ja osobiście stawiam na to, że dysk padł. Co zrobić w takiej sytuacji? A może coś innego zawiniło? Proszę o rady.

igorenek niech sprawdzi temeratury wszytskich podzespołów.

Z tym będzie problem… On tam nei ma internetu, więc everestem nie sprawdzi. W BIOSie sie da, ale nie wiem brat się w tym połapie… Niestety, ma teraz wyłączony telefon :? Ale wcześniej mówił, że grafika gorąca nie jest(chłodzona radiatorem), a na procku jest duży wentylator (wyczyszczony z kurzu)

igorenek moze poprostu gra w zbyt wymagajace gry dla tego sprzetu ?

Niewiesz moze w jakie gry gra ?

Może nie być pasty.

Klin tylko jakie to ma znaczenie ??

Przed chwilą dzwoniłem - sprawdził temperatury. Płyta główna - 43 stopnie, a procek - 65 (o 10 więcej niż powinno być). Ale wątpię, żeby to miało taki wpływ na resety… Aha, komenda chkdsk nie wykryła żadnych błędów. Czyżby fizyczne uszkodzenie dysku?

Poczytaj na Forum,przyczyn wiele, temat wielokrotnie omawiany,użyj tego.

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php

To może być wina windowsa ja też na starym kompie miałem taki probel.Ja wtedy zrobiłem formata ale wgrałem innego windowsa niż tego co wcześniej.Jestem elektronikiem i naprawiam komputery i pod tym względem może to być wina przepalonych kondensatorów.

Duze, jezeli karta graficzna sie przegrzewa (tylko radiator jest na tym radku)

to jak najbardziej komputer moze sie restartowac … tak samo jest np. z procesorem … gdy osiaga za wysoka temp. to sie komp restartuje .

Mam na mysli wymagajace gry … nie raz jak kiedys gralem na radku 9200 w Riddicka to komp sie restartowal … a radiator byl tak goracy ,ze niemozna bylo go dotknac … czyli wnioskuje z tego,ze karta sie przegrzala i poprostu sie komputer zresetowal.

Takie ma znaczenie ;]


igorenek zadalem pytanie ale odpowiedzi niewidze :?

128RAM’u to bardzo mało, jeszcze jak pracuje na systemie XP.

:arrow: Włącz BSOD’a