Komputer się ciągle zawiesza

Mam bardzo duży problem. Mój komputer zawiesza się. Dochodzi do tego kiedy gram w jakąś grę.

Parametry komputera:

Procesor: Intel pentium 4 2400Mhz

Karta Graficzna:Ati X1300

Dysk Twardy:120 Gb

1Gm ram-u

Windows Xp Home Edition

jaki masz zasilacz?

po 1 sprawdź czy spełniasz wymagania gry :wink: a jeżeli tak to może sformatuj dysk

efazeti, mój zasilacz to 450 W, kupiłem w zeszłym roku, więc jest w niezłym stanie.

ivann2, spełniam wymaganie gry, a formatowałem dysk w lipcu, więc nie ma jeszcze takiej potrzeby.

jest kilka możliwości, że ci sie zacina i musisz resetować:

  1. Komputer jest w środku brudny… te “żeberka” nad prockiem muszą być w kurzu i wentylator też…

  2. Zły zasilacz.

  3. Dawno nie przeinstalowywałeś systemu i masz jakiegoś wira. Musisz przeinstalować i po sprawie.

Miałem to samo i ta 3 możliwość wadziła mi :slight_smile:

  1. 450W ale jaki model? bo to bardzo ważne

  2. jakie masz temperatury? możliwe że coś się przegrzewa

  3. sprawdzałeś pamięci? np. programem memtest (test ok. 2h)

razorekk, komputer 2 czy 3 dni temu czyściłem, a wira nie mam, bo ostatnio skanowałem.

efazeti, da się model zasilacza sprawdzic jakimś programem.

temperatury,

płyta głowna 32 stopnie Celsjusza

procesor 51

dysk 37

Nie wiem, jak sprawdzic tempetarurę karty graficznej.

Pamięci nie sprawdzałem, możesz podac mi link do tego programu?

jedyny sposób to zdjąć bok obudowy i zobaczyć co pisze na nalepce :F

zapewne nie ma czujnika temperatur :stuck_out_tongue:

nie, tylko i wyłącznie metodą wzrokową (otworzyć obudowę i przeczytać)

jeśli nie masz czujnika to raczej nie sprawdzisz

wersja uruchamiana z płyty CD (wypalasz np. na cdrw i bootujesz z niej kompa, testujesz jakieś 2h, sprawdza CAŁĄ pamięć)

wersja pod windows(myślę, że prosta w obsłudze, choć nie sprawdza całej pamięci)

A jaką masz płyte główną ??? Ile wat ma twój zasilacz i jakiej jest firmy ??? :lol: POMOGE CI W TYM

Mój zasilacz to Q-TEC PSU 450W DUAL FAN

lol212, nazwa płyty głównej to Asus P4PE-X, a rodzaj zasilacza podałem wyżej.

Zasilacz do wymiany :frowning:

Na Fortrona 350 albo Amacroxa AX400PNF :wink:

Czemu tak myślisz?

bo to szajs, jak nie chcesz mieć spalonego kompa to go wymień na to co podał Jakob92

Kruchy-22 Ja sie wahasz to przeczytaj to:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … e=threaded

Przekonaliście mnie do zakupu nowego zasilacza. Ile będzie on kosztował?

modecom MC 350 ~100

amacrox 350 ~120

To nie wina zasilacza, mialem ten sam problem, zaislacz tez niby slabej firmy ColorSit 350W, kupilem zasilacz Corsaira 450W i bład wystepowal dalej. To jest wina przegrzewania sie najprawdopodobniej karty graficznej, wystarczy wyjac wiatrak z radiatorem od karty graficznej, i porzadnie przeczyscic, byc moze to tez byc zawalony radiator od procka poprostu odkrec wiatrak i przeczysc z wierzchu radiatoir bo pewnie jest tam sciana kurzu. Acha i najlepiej kup sobie paste termoprzewodzaca i stara zetrzyj i naloz nowa(polecam paste silikonowa). I nie daj sie nabrac na te bzdury z zasilaczem bo tylko wydasz kase a nie zlikwiduje to problemu. Aby sie przekonac ze to cos daje, spr temperature w EVERES’cie przed czyszczeniem i po czyszczeniu.

To że u ciebie nie była to wina zasilacza to nie znaczy że u każdego to samo jest.

Ja miałem właśnie tego Colorshita i miałem restarty, zmieniłem na Amacroxa i znikły restarty.

Przyczyną restartów może być uszkodzony ram, za słaby, kiepski lub kończący swój żywot zasilacz, przegrzewanie się jakiegoś podzespołu.

Everest czy inny program potrafi przekłamywać w temperaturach i napięciach.

Jak u mnie przyczyną zawieszania był zasilacz swego czasu to nie miało znaczenia czy komputer był obciążony czy nie, poprostu się restartował od czasu do czasu. To mi bardziej właśnie na przegrzewanie wygląda ale nie koniecznie grafiki tylko procesora… (można sprawdzić np odpalając prime95 w trybie “torture test” nie obciąża karty graficznej tylko procesor, no a zanim grafika całkiem się przegrzewa najpierw wywala artefakty (błędy graficzne, powierzchnie nieograniczone z jednego boku, kolorowe kropki na teksturach itp.)).