Komputer się co chwile wyłącza i resetuje

(system) #1

Otóż mam bardzo dziwny problem. Mam komputer od ok.4 lat. Rok temu cały czas przy włączeniu się resetował, więc dałam go do naprawy. Powodem ponoć był też to, że chipset się przepalał i nie wytrzymywał temp. 70 C stąd resety. Minęło niecałe 1,5 roku i dzieje się dokładnie to samo. A nawet gorzej - teraz już nawet nie resety, a komputer sam się wyłącza. Format w ogóle w tym względzie nie pomógł, jak kiedyś robiłam. Teraz go nie zrobię, ponieważ gdy jakakolwiek płyta się bootoje to on się wyłącza - po prostu nie wytrzymuje. No i nie wiem,czy ktoś by coś poradził? Tak jak pisze, format nie pomoże, bo już kiedyś robiłam i dalej się resetował. Nawet trzeba go włączać dwa razy, bo za pierwszym nic nie pomaga. Śmieszne jest to, że jak przestałam go używać to się tak popsuł. Bo bawet Windows wolno chodzi i chciałam w wątku obok wgrać Linuksa, ale teraz to nie da rady, jak on bootowanie nie wytrzymuje i się wyłącza.

Sprzęt:

NTT System, Intel Pentium ® 4 CPU 2.93 Ghz, 2 GB RAM, HDD 160 GB, płyta główna GIGABYTE 6-QUAD, grafika GeForce 8500, sterowniki GALAXY, OS: Win XP

(Gen Salvador) #2

napisz dokładnie jaki masz zasilacz, Marka, moc (W)

(system) #3

Tego niestety nie wiem.

(Gen Salvador) #4

To może być kluczowa informacja, wszystko wskazuje na to że masz padnięty zasilacz, jeśli komputer nie wytrzymuje nawet uruchomienia to oczywistym jest że nie jest to problem wysokiej temperatury podzespołów - po prostu nie zdążyły bu się na tyle rozgrzać.

Niestabilne napięcia to niestabilny system, co więcej uszkodzony zasilacz może uszkodzić inne podzespoły.

Musisz odtworzyć obudowę i odczytać tabliczkę znamionową zasilacza, zwróć też uwagę czy kondensatory na płycie głównej nie są wypukłe lub wylane jak np. tutaj:

54_1152205433.jpg

(system) #5

Ale ja się naprawdę na tym nie znam. Nigdy nie otwierałam skrzyni komputera.

(rencista) #6

Nic się nie stanie jeśli odkręcisz osłonę obudowy i spojrzysz na zasilacz. Tam są podane wszystkie parametry zasilacza. :stuck_out_tongue: