Komputer się czesto sam uruchamia ponownie

Czym mierzyłeś te napięcia?

Pewnie Evererestem.

Napięcia mierzy się miernikiem

http://overclock.pl/index.php/artykul,111,0,0

Zasilacz codegen chyba nie istnieje jako zasilacz, nie spełnia żadnych norm zasilacza i z tego powodu nie jest rejestrowany w oficjalnych papierach jako zasilacz komputerowy.

Zmień go im szybciej tym lepiej.

spr. ramu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Witam :slight_smile: Zrobiłem dziś test MemTestem no i nie wykrył mi tym razem żadnego błędu a doszedłem do 500%. Chyba się coś naprawiło bo nie resetuje się narazie podczas grania. Zobaczymy pózniej jak będzie. A co do zasilacza to chciałbym go wymienić bo wiem coś o tym Codegenach. Zmienię na jakiś do około 200 zł.Tylko ze jak kupię w sklepie nowy zasilacz to będę musiał po podłączeniu go do kompa ustawiać napięcia, czy wszystko gotowe będzie? a Jaki zasilacz byście polecali pod mój sprzęt?

AMD Athlon XP 2100 (6.25 X 336) 2800+

Płyta główna MSI KT4AV VIA KT400A

Pamięć 512 DDR SDRAM

NVIDIA GeForce FX 5600 XT 256MB

2 DYSKI WD 120GB i 80GB

2 napędy LITEON CD-ROM, LITEON DVD-RW

2 karty sieciowe Realtek RTL8139 i IEEE 802.11b LAN USB

Głośniki 5.1 channel

Zintegrowana karta muzyczna REALTEK ALC650 6-CHANNEL

Tuner TV-SAT VisionPlus 1022A - narazie jest odłączona

Skaner, drukarka, kamera internetowa, klawiatura i myszka

Nie wiedziałem gdzie pisać następny temat o zasilaczu dlatego tutaj piszę.

Dziękuje wam za pomoc :slight_smile:

Chieftec 350 W lub 400 W, w miarę dobry zasilacz i tani, zobacz w komputroniku, ja mam 350 W od dwóch lat przy podobnym konfigu i zero problemów.

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 14:41

a tak na marginesie przyczyną tak nietypowego ustawiania taktowania pamięci był prawdopodobnie ten dziwny mnożnik albo bios ma jakieś kłopoty z rozpoznaniem Twojego procesora i wykrywa taki mnożnik o połowę niższy od fabrycznego.

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 15:52

nic nie będziesz musiał zmieniać w napięciach tylko wetknąć odpowiednie wtyki w odpowiednie gniazda, zwróć tylko uwagę na wtyczkę ATX bo nowe mają 24 piny nie 20 ale powinno być wszystko ok. /wkłada się ją z pominięciem tych 4 dodatkowych /

Lepiej kupić 450W +10 zł.

zobacz na skapiec.pl, komputronik do najtańszych nie należy.