Komputer się długo włącza

(Kecajtomczak) #1

Cześć. Mam problem, otóż długo włącza mi się komputer. Włączam go i pisze Windows xp, pasek 2 razy przeleciał i pojawia się

''Zapraszamy''. Muszę czekać jakieś 30 sekund, następnie słyszę dźwięk włączającego się Windowsa. Po kolejnych 30 sekundach pokazuje się sam pulpit bez ikon a po minucie pojawiają się ikony i wszystko jest ok. Dodam tylko, że miałem formatowany komputer tydzień temu oraz że wyłącza się normalnie, czyli bardzo szybko. Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

(Cosik Ktosik) #2

Zrób pełną optymalizację i odchudzanie: viewtopic.php?t=76580

(Michaelp128) #3

I przeskanuj antyvirem.

(ybu) #4

Po zastosowaniu się do tego co podał cosik_ktosik możesz też zastosować to:

Do przyspieszenia startu systemu:

START=>URUCHOM=>w pole otwórz wpisz REGEDIT=>OK

Znajdź klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/SessionManager/MemoryManagement/PrefetchParameters

• Kliknij prawym przyciskiem myszy na wartość EnablePrefetcher i z menu kontekstowego wybierz polecenie "Zmień nazwę"

• Wpisz nową nazwę EnableSuperfetch i wcśnij ENTER

• Następnie otwórz zmienioną wartość.Pokazuje się okno edytowania wartości DWORD

• W pole "Dane wartości" wpisz wartość 1

• Kliknij na OK

• Zamknij edytor i wykonaj restart systemu

(Kamil2993) #5

Podaj logi z :

-HiJackThis

-ComboFix

(Kecajtomczak) #6

Jak mam zrobić tą pełną optymalizacje i odchudzanie? W sklepie gdzie kupowałem komputer powiedzieli mi, że zainstalowałem jakieś oprogramowanie które spowalnia. Usunąłem już emula i jest tak samo. Nie mam żadnych programów spowalniających. Dodam tylko, że mam ten problem od jakiegoś czasu, nie od początku. Nie wiem co mogło się z tym stać. Po co mam zmieniać coś w rejestrze na superprefetch, co mi to da? Pozdrawiam i pomóżcie bo mam z tym dylemat.

(Cosik Ktosik) #7

Wszystko Masz pod tym linkiem :arrow: viewtopic.php?t=76580

(Lukaszk 89) #8

Zobacz czy przypadkime przy uruchamianiu nie startuje z Windą zbyt wiele pamięciożernych programów(przejrzyj Start->Uruchom->msconfig->Uruchamianie i poodznaczaj zbędne wpisy).

(Kecajtomczak) #9

Co to są te logi??? ja mam sformatowany system od tygodnia i już mam taki nietypowy problem. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Komputer długo się włącza gdy pojawia się napis "zapraszamy". Przypuszczam że ten problem jest banalny, tylko muszę poznać proste rozwiąaanie może mam usunąć jakiś program?

(Kecajtomczak) #10

CO mogę po odznaczać w msconfig? Nie wiem co jest tam zbędne.

(Lukaszk 89) #11

Daj screena to zobaczymy(ew. http://cybertrash.netarteria.pl/cyber/index.php/topic,378.0.html).

(Kecajtomczak) #12

Jak dodać screena?

(Lukaszk 89) #13

Wciskasz taki przycisk PrtScr(ten przycsik zrobi screena pulpitu(dokładnie tak jak Ty go widzisz)), otwierasz Painta i wybierasz wklej.Wrzucasz plik np. na Wrzuta.pl

(Hack2020) #14

SIEMANKO

Po prostu za dużo programów włącza Ci się ze startem systemu i to powoduje tzw "zamulanie".

Nie widzę tutaj potrzeby zaglądania do rejestru wystarczy że wyłączysz w auto starcie programy które startują z WINDOWS i to wszystko.

Lub jeżeli ostatnio podpiąłeś np.drugi napęd i coś inaczej podłączyłeś to też możesz mieć właśnie takie problemy.

(Kecajtomczak) #15

Loookash, gdzie jest ten przycisk PrtScr?

(Kecajtomczak) #16

Hackme tylko, że ja jak klikne Start-wszystkie programy- autostart to mam napisane pusto.

(Kecajtomczak) #17

Hackme w autostart mam napisane pusto. Nie wiem może mam jakiś nie potrzebny program. Może to jest wirus, chociaż mam Nod 32 i wszytsko co przeglądam to skanuje.

(Hack2020) #18

To może napisz jakie masz programy zainstalowane i jakiego antywirusa???

(Kecajtomczak) #19

E- mule, skype, gg, adobe reader, winfast, Nod 32, Nero, firefox, Winrar.

(Lukaszk 89) #20

Na klawiaturze :wink:. Obok klawiszy funkcyjnych(F.) powinien być(wcześniej o "r" za dużo napisałem).