Komputer się długo włącza

Cześć. Mam problem, otóż długo włącza mi się komputer. Włączam go i pisze Windows xp, pasek 2 razy przeleciał i pojawia się

‘‘Zapraszamy’’. Muszę czekać jakieś 30 sekund, następnie słyszę dźwięk włączającego się Windowsa. Po kolejnych 30 sekundach pokazuje się sam pulpit bez ikon a po minucie pojawiają się ikony i wszystko jest ok. Dodam tylko, że miałem formatowany komputer miesiąc temu oraz że wyłącza się normalnie, czyli bardzo szybko. Reszta działa normalnie, nic mi nie zamula tylko przy włączaniu. Mam Windows xp Professional oraz Nod 32.Kumpel mi coś wspomniał o tym, że to może być przez to że coś mi się przestawiło i najpierw wczytują mi się ikonki a potem wygląd. Czy to może być ten problem? Czy skanowanie odkurzaczem coś pomoże? Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Przeskanuj dysk HD Tunem, pamięć Memtestem, sprawdź jakie są temperatury, oraz zdefragmentuj dysk twardy. Z tym pytaniem

to raczej nie ma takiej opcji.

kecajtomczak , wywal z autostartu wszystkie programy, które nie muszą się włączać razem ze startem systemu.

Myślę, że raczej przy powolnym uruchamianiu nie pomoże, ale po usunięciu niepotrzebnych plików zwolnisz trochę miejsca na dysku.

sprawdź co włącza się przy starcie systemu,może nieoczekiwanie coś doczepiło sie tam

Start->Uruchom… wpisz msconfig , przejdź do zakładki uruchamianie i daj screen z tego okna, aby były wszystkie wpisy widoczne.

Zrób optymalizację systemu

Cześć. Prawie nic nie mam na komputerze zainstalowane. Tylko Nod 32, Winfast, Gadu Gadu, Skype, Winrar, E-mule. ALe daje screena

gdzie ten screen ?? :expressionless: :smiley:

zamiast screena Pobierz HijackThis http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=36654 przeskanuj system daj log

:slight_smile:

Nie mogę dać screena bo pisze że nie ma miejsca.

nie chce screna tylko log HijackThis

:slight_smile:

Leon$, ja chcę screena :slight_smile: Albo nie, mam pytanie: czy te zainstalowane programy uruchamiają się ze startem systemu??

przecież w logu wszystko będzie widać

:slight_smile:

Sprawdź połączenie dysku z płytą (SATA/PATA). Sprawdź ile masz miejsca na partycji w której zainstalowany jest system operacyjny. Sprawdź, jak już ktoś wspomniał Bad Sectory, może być SCANDISK/Checdisk (wbudowany w system, jak go znaleźć: http://pl.wikipedia.org/wiki/SCANDISK). Czy wcześniej miałeś też XP? Tyle ode mnie.

P. S.

Sprawdź w BIOS-ie czy dysk jest sprawdzany jako pierwszy, a nie np. stacja dyskietek, czy napęd.

Wcześniej XP też miałem. Tylko Nod 32 i Winfast uruchamiają się ze stertem systemu.