Komputer się dziwnie zawiesza! Błagam pomocy!

Witam Serdecznie i z góry dziękuje za looknięcie na te temam i mam nadzieje jako taka pomoc.

HELP!

Opis problemu:

Mój komputer od dłuższego czasu dziwnie się zacina, ale tylko podczas grania w GRY (3d/2d).

Wchodzę do gry, ledwo cokolwiek zrobie i zwiecha, obraz staje w miejscu (dosłownie robi sie screen) myszka staje, ani alt+tab ani nic się nie da tylko reset.

Nigdy wcześniej tak nie miałem na tym samym sprzęcie zawsze wszystko OK, tylko mi teraz jakoś tak odwaliło.

Zupełnie niemoge sobie poradzić z tym problemem. Robiłem już wiele rzeczy;

  • Kupiłem nowy dysk (nie pomogło)

  • Kupiłem nową karte graficzną (dalej nic)

  • Wymieniłem cały nowy ram (i nic)

  • Zasilacz kupowałem nowy z 3 mies. przed

  • Wyminiłem paste na procku (i nic)

  • Kupiłem oryginalny System Windows (przeinstalowąłem z 10 razy i nic) Przetestowałem wiele odpowiednio dobranych sterowników (i nic)

JA JUŻ ZBANKRUTOWAŁEM TO RAZ A DWA, … JUŻ NIEWIEM.

Dane Komputera: System: Windows XP sp3

Komputer: Intel® Celeron CPU 2,66 Ghz

1GB RAM GodRaM

Płyta główna - Nazwa płyty głównej ASRock M266(A) / P4AL-800 / P4i45D / P4VT8

Karta Graficzna (testowałem na kilku różnych i dalej to samo) :np. NVIDIA GeForce FX 5500 … byłe też lepsze ale nic nie dało

Zasilacz: 350 Wat

HDD: 160 GB

Chłodzenie wiatraczkowe mam wszędzie. Otwarta klapa.

Typ procesora Intel Celeron D 330, 2600 MHz (20 x 130)

Temperatury (HomeEverest):

Płyta główna - 35*C (95*F)

Procesor - 35*C (95*F)

HDD - 42*C (106*F)

Wentylatory:

Procesor - ok. 3500 RMP

Napięcia:

Napięcie rdzenia procesora 1.42 V

+3.3 V 2.88 V

Chyba wszystkie niezbędne dane umieściłem. PROSZĘ O POMOC! !!

W biosie załaduj ustawienia zoptymalizowane. Czy zainstalowałeś najnowsze sterowniki do płyty głównej? Jakie sterowniki posiadasz zainstalowane do karty graficznej? Czy instalowałeś po wszystkim DirectX: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tributable

I w co grasz?

płyta gł. jest jedynym elementem którego nie wymieniłeś? Trochę dziwnie się zabrałeś do rozw. problemu, zamiast zlokalizować to kupujesz części :slight_smile:

feD , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

To bardzo wysokie odchylenie od normy ATX.

Norma ATX dla linii +3,3V:

Jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś porządnej firmy i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Przy tak niskim napięciu na linii +3,3V nie dziwię się, że komputer przy najmniejszym obciążeniu “zamraża” się.

Ciekawe jak sytuacja wygląda na liniach +5V i +12V.

Sprawdź napięcia programem Everest Ultimate Edition (Komputer -> Czujnik).

To raczej wina błędnych odczytów wersji Home. Wątpię, aby pamięć (ewentualnie PCI) tak bardzo wyciągnęły napięcie i wątpię, aby komputer wstał przy nich.

feD , sprawdź oczywiście w Everest Ultimate, ale najlepiej zajrzyj jeszcze do Biosu (okno PC Health Status).

Programy już pobieram, posprawdzam i powiem. A gry w jakie gram to np. Silkroad/KalOnline… MMORPG za 10 min podam parametry z Tego noweszego Everesta!

To z Tego Everesta

-------[Czujnik]-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej ASRock M266(A) / P4AL-800 / P4i45D / P4i45GL / P4VT8

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury:

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 36 °C (97 °F)

Seagate ST380011A [TRIAL VERSION]

Wentylatory:

Procesor 3497 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.34 V

+3.3 V 2.86 V

+5 V 4.38 V

+12 V [TRIAL VERSION]

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.63 V

Debug Info F FF C1 FF

Debug Info T 36 34 255

Debug Info V 54 00 B3 A3 CC D7 E3 (01)

Debug Info I 60 FFFF

Albo ci czujniki wariują, albo twój zasilacz nie daje rady. Apropos tej wymiany zasilacza to co miałeś wcześniej, a co teraz kupiłeś (podaj model,markę,waty zasilacza)

Sprawdź koniecznie w Biosie, bo coś marnie o wygląda.

Prawidłowy zakres napięć wg normy ATX:

POWER SUPPLY ATX 350 WATT CE …Tyle wystarczy…

Nie. Czy ten zasilacz ma jakąś nazwę na naklejce? Czy to no-name?

podanie, cytuje: “POWER SUPPLZ ATX 350 WATT CE” mówi mi tyle o zasilaczu co: prośba o podanie marki buta a potem odpowiedź “made in china”.

Możesz zrobić zdjęcie zasilacza, przyjrzyj się dokładnie?

Nie nic poza… Gdzie w tym evereście są info o zasilaczu?

Nie ma, odkręć boczną ściankę obudowy i sprawdzaj na samym zasilaczu (naklejka na nim).

W Evereście nie sprawdzisz danych na temat zasilacza.

Po od kogoś zasilacz i sprawdź, czy jest poprawa.

Na razie zasilacz jest głównym podejrzanym.

Od razu:

Czarna lista zasilaczy: Akyga, Aspire, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Fever, Impet, i-box, Linkword, L&C = Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Platin Power, Powercomp, Procomp, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, SilenX, Tracer, Tronje, Xilence, XION

PS. lista zapożyczona z innego forum o sprzęcie.

http://img266.imageshack.us/my.php?imag … 188mh8.jpg wybaczcie beznadziejna jakość.

Klasyczny NO-NAME, czyli urządzenie, które nie powinno znaleźć się w żadnej obudowie komputera.

W serwisie mi go wstawili