Komputer sie nie uruchamia.. co jest przyczyna?

teraz to juz wogole sie nic nie uruchamia… nawet komp sie nie wlacza/… chyba zrobilem zwarcie…???

cos moglo sie spalic?

\

cosik ktosik pomoz

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Robilem juz nawet reset biosu… ale nic to nie dalo… a moze cos jest z dyskiem?? bo jak wczytuje sie bios to wyskakuje ze dysku nie wykrywa??

Pozostaje sprawdzić dysk na innym komputerze. Jeżeli ruszy, to kabel sygnałowy jest uszkodzony. Jeżeli nie, to raczej padł.

Ok dzis sprawdze u kumpla dysk… a kabel sygnalowy to ten od dysku??

dziex za pomoc choc sie nie udalo … Cosik ktosi nalezy Ci sie nagroda;0 pozdro

Tak, kabel sygnałowy to ten od dysku, szeroka taśma.

Ale nie wydaje Ci sie troche dziwne ze wyskakuje blad “Boot Failure” instert boot dikette in A? pres s any key when ready?? moze ja sie nie znam… ale ten komunikat mi mowi ze cos z biosem…? moze byc cos innego niz dysk?

A i jesz\cze taka rzecz … ze wstawilem przed wczoraj dysk od kumpla zainstalowalem windows wszystko ladnie chodzilo… ale dzien pozniej wlaczam komputer… i po 15 minutach wyskakuje komunikat ze za sekund wylaczy i uruchomi sie ponownie komputer… noi sie uruchomil … i wyskoczyl znow ten sam blad co na poprzednim dysku… ?? co o tym sadzisz?

A i jesz\cze taka rzecz … ze wstawilem przed wczoraj dysk od kumpla zainstalowalem windows wszystko ladnie chodzilo… ale dzien pozniej wlaczam komputer… i po 15 minutach wyskakuje komunikat ze za sekund wylaczy i uruchomi sie ponownie komputer… noi sie uruchomil … i wyskoczyl znow ten sam blad co na poprzednim dysku… ?? co o tym sadzisz?

“Boot Failure” czyli problem z bootowaniem. Nie można było zacząć ładowania systemu.

Bios w przypadku błędu, prosi o podanie dyskietki startowej (sformatowanej systemowo), aby z niej uruchomić system (w tym wypadku zazwyczaj najprostszy DOS). To jest ostateczne wyjście, jak nie ma dysku z systemem lub włożonej płyty CD z systemem lub instalacją systemu ani nie ma innego źródła z którego można uruchomić jakikolwiek system.

Kolejność z czego system próbuje uruchomić system, jest ustawiona w Biosie. Dyskietka zapewne jest ostatecznym wyjściem do bootowania.

aha czyi porostu bios nie czyta dysku?? ale mozliwe ze na dwoch dyskach to samo??

Tak

Dlatego piszę o sprawdzeniu dysku na innym komputerze. Mam wrażenie, że to tylko taśma.

Ok … to juz sie ubieram i ide sprawdzic dysk na innym kompie… za pare minut napisze efekt… a co myslisz o tym ? co napisalem jeszcze powyzej?

Hmmm wlasnie wrocilem… hmm wychodzi na to ze dysk dziala prawidlowo… bios kolegi wykryl dysk … i probowalismy formatowac… i sie udalo… wiec co Ty na to teraz? masz jakis pomysl??

Zmień taśmę od dysku.

A moge wykorzystac do sprawdzenia np ta od cd romu??

… hmm podlaczylem teraz tasme od cd romu … i wtskoczylo

Sec Slave Drive - Atapiu Incopatible

Press F1 to Resume

NO to ide do sklepu kupic tasme… :slight_smile: mam nadzieje ze to pomoze…:frowning: