Komputer się nie uruchamia, czarny ekran

Witam wszystkich. Mam problem z komputerem, we wtorek moja siostra siedziała przed kompem i zabrali prąd na chwile, gdy próbowała go odpalić zero reakcji, brak dźwięku z głośniczka wiatraczki chodzą, dysk itp. Sprawdziłem już zasilacz i grafikę i są sprawne. Wszystko odpinałem i wtedy patrzyłem, sam procek, płyta i ram. Płyta główna to Foxconn A74MX-K a procesor AMD Phenom x3 8450 ram Samsung 2GB i 1 GB oba po 1066MHz. Czy to płyta :?: Nie mam jak sprawdzić procesora ale jak zdejmę radiator to się grzeje więc to pewnie nie procesor. Czy mogę jakoś wyciągnąć kasę lub zażądać naprawy od zakładu energetycznego :?: Proszę o pomoc :slight_smile: Z góry dziękuję :slight_smile:

Wyjmij wszystkie ramy i włącz kompa. Jeżeli nie zapiszczy, kaplica - mobo masz do wymiany.

Sprawdziłem i nie piszczy :oops: Możecie polecić jakąś tanią i dobrą płytę pod te podzespoły :?:

Kurcze, trochę szkoda płytki, bo Foxconn ma bardzo dobre płyty… Na przykład możesz sobie coś wziąć z Gigabyte’a, albo Asusa, bo oni też mają dobre płytki…

A co myślisz o firmie ASRock? Kurcze troche mi szkoda ogólnie sprzętu bo jak narazie to wszystkie gry na full chodziły i ogólnie był świetny :frowning: Dzięki za pomoc :slight_smile:

Co do firmy Asrock, to ciężko mi wyrazić własną opinię, bo nie testowałem, ale z tego co słyszałem też mają dobre płyty.