Komputer się nie uruchamia od razu - włacznik

Witam

Od około tygodnia mam problem z komputerem, a dokładniej z jego załączeniem. Przycisk włączenia nie działa poprawie? Po kliknięciu na niego nie ma żadnej reakcji dopiero po kliku próbach komputer się załącza. Czasem dopiero po dłuższym okresie czasu załączy się po jednym wciśnięciu, mimo to że nic nie jest robione z nim, od tak reaguje.

Nie wiem co mogę sprawdzić czy to już oznaka ostatnich chwil zasilacza czy może coś innego?

dzięki za pomoc

pozdrawiam

Możesz sprawdzić, czy to wina przycisku czy coś poważniejszego - otwórz budę, wypnij przycisk włączania i zewrzyj czymś (choćby śrubokrętem) dwa bolce, w które był wpięty przycisk. Jeśli uruchamianie śrubokrętem będzie wyglądało tak samo, to albo winny jest zasilacz, albo płyta główna.

I nie dałem rady wtyczki wyciągnąć za blisko obudowy i pełno innych kabli, poza tym siedzi ciężko a moje umiejętności plus strach przed wyrwaniem czegoś doprowadził do poddania prób zrobieni tego.

Nie można np. zmienić zamiast przycisku, klawiaturą odpalać ? żeby sprawdzić czy to właśnie przycisk jest winny ?

Przy wymianie twardego w serwisie powiedzieli kilka miesięcy temu że pod obciążeniem zasilacz się grzeje i to solidnie, ale pracuje stabilnie. I zaleca się wymianę. Ale grałem na nim i jakoś chodził bez problemów. Nawet teraz jak już się uruchamia działa stabilnie.