Komputer sie nie uruchamia!


(Setador) #1

Byc moze temat jest blachy,ale mam problem ze sprzetem.Nie moge uruchomic komputera ani w trybie normalnym,ani awaryjnym i innymi oferowanymi przez system opcjami.Ciagle wracam do poczatku.Mam troche dokumentow w kompie i boje sie ze je strace jesli zinstaluje system na nowo,prosze ratujcie! :frowning:


(Meason) #2

Błachy albo nie błachy, ale przyczyn mogą być tysiące :lol:

Więc opisz to dokładniej. Włączaz kompa, masz ekran wyboru trybu uruchomienia systemu i... żaden się nie włącza, tak?? A wywala jakieś błędy czy coś?


(Maniekz1985) #3

Zresetuj bios wyjmując baterię(na chwilę) na płycie głównej, być może za bardzo się bawiłeś w OC i się przyznać nie chcesz :stuck_out_tongue:


(Polopolo1991) #4

Głupi strach. Po prostu przeinstaluj system. Może w systemie jest taka dziura po jakiejś operacji, że winda nie wstaje.


(Setador) #5

acha ,moj malolat pare razy wylaczyl kompa z listwy


(Setador) #6

zaden zoferowanych trybow sie nie wlacza


(Setador) #7

zaden zoferowanych trybow sie nie wlacza


(Maniekz1985) #8

To mu bana na kompa dać albo listwę pod kłódkę.

A poza tym zaleciłbym spr. dysku w innym kompie jak go wykryje to poprzenosić dane z C: i go sformatować(tzn. partycję C:).


(system) #9

MIałem podobny problem ze starym pcetem i okazało się że to zepsóty dysk twardy. Ale żeby było śmiesznie znam też przypadki że to przez zasilacz :? . Tak wiec najlepiej oddać komputer do serwisu.


(Mateusz 931) #10

Tak i zapłacić nie wiadomo jaką kasę facetom którzy sami nie mają zielonego pojęcia co tam jest i polecą wymianę wszystkich podzespołów. :x :x


(system) #11

To mi przyszło tylko do głowy w tym momencie. Ale można jeszcze przenieść z dysku np. u kolegi (bo moż to być winna jakiegoś podzespołu) te dokumenty i przeinstalować system. A jeśli u kolegi to się będzie powtarzało to już ewidentnie winna dysku :stuck_out_tongue: :smiley:


(Setador) #12

no,niewiem heh,he co wybrac. :o W takim razie zaczne od resetu Biosu, a potem jak nie wypali to przenise dane z partycji systemowej ,format i instalka nowego systemu #-o :mrgreen:


(Leszekkimber) #13

Na początek sprawdź czy taśmy dobrze łączą. Wyjmij i włóż ponownie i po uruchomieniu połóż ręke na dysku aby sprawdzić czy pracuje(lekkie drżenie) bo mógł sie spalić. Jeśli nie podkręcałeś procka, dysk pracuje a system nadal się nie ładuje to włóż płytkę instalacyjną i spróbuj naprawić system(nie format). Instalator powinien wykryć zainstalowany system.