Komputer sie nie uruchamia

Ostatnio mój komputer sprawił mi figla podczas gry wyrzuciło mi jakiś błąd po czym komputer się zresetował i już nie uruchomił(ląduje się pasek z logiem XP po czym następuje ciemność). Myślałem ze to jakiś wirus i zrobiłem format, lecz to nie pomogło instalacja przebiega bez problemu ale nie dochodzi do pierwszego uruchomienia. Przy 2 probie instalacji system odpalił się lecz po restarcie znów się zaciął zaraz po ładowaniu z logo xp. Wcześniej nie miałem z nim takich problemów. Spróbowałem też zainstalować VISTE instalka przeszła bez problemu a gdy dochodzi do uruchomienia to reset. Jaka możne być tego przyczyna??

System WinXP HE sp2(org)

Pentium 4 3ghz

512mb ramu

plyta główna MSI k. graf zintegrowana

dokupywałeś jakiś nowy sprzet? co instalowales?

nie dorzucałem nowego sprzętu. Instalowany system Windows XP home edition z zintegrowanym SP2, Viste instalowałem tylko dla sprawdzenia czy to może XPek coś nawalił. Błąd wyrzucilo podczas grania w Fife 08

Może ramy walnięte?

Podaj napięcia zasilacza z biosy i ewentualnie temperatury.

Możliwe że zasiłka wyzionęła ducha.

W dniu 22.07.2008 , o godzinie 12:16 został dopisany post przez Matek84

djarta , ma też pomysł.

Jak masz więcej niż jedną kość Ramu to odpalaj kompa na pojedynczej kości.

odpalenie kompa na pojedynczej kości nie przyniosło nic nowego system nadal staje lądowaniu z logiem xp. Nie wiem czy spisałem poprawne napięcia:

Vcore(V) 1,32v

+3,3V 3,7v

+5v 5,13v

+12v 12,82v

VBAT(V) 3,13v

5VSB(V) 5,13V

temperatura procesora 39stopni C

Zrestartuj Bios :wink:

przywrocenie domyslnych ustawien w biosie nic nie dalo…wyciagac baterie z plyty gł?

Tak.

nic z tego:/

Podstaw nowy zasilacz

Z zasilacza są podawane za wysokie napięcia na linii 12 oraz 3.3V. Spróbuj inny zasilacz.

Też kiedyś miałem ten sam problem i okazało się , że kabel od dysku troche się poluzował . Poprawiłem i wszystko działało .

dałem komputer do serwisu, stwierdzono ze to nie wina zasilacza…niby cdrom źle czytał płyty Windowsa i źle instalowal…wstawiono inny naped i zniego zainstalowano…dziwne bo próbowałem w sumie 3 rożne płyty…ale teraz póki co wszystko działa. Dziekuje za porady