Komputer się nie uruchamia

nie działa mi. pomożecie?

Konkretnie napisz co Ci nie działa !!

komputer

Dodane 15.08.2009 (So) 18:22

nie chce się włączyć. czarny ekran. nic nie pika. wiatraki chodzą.

Dokładnie opisz usterkę forum to nie odpytywanie przy tablicy ucznia który się nie przygotował do zajęć przez cierpliwą nauczycielkę która musi się prosić o każde słowo!

Sprawdź podłączenie przewodu zasilającego może się odłączył od zasilacza opisana usterka pasuje do awarii zasilacza który zapewne uległ uszkodzeniu. Pożycz zasilacz od znajomego i zobacz czy komputer się uruchomi na jego zasilaczu to na wstępie. Gdyby coś pikało można by rozważyć awarię jakiegoś innego podzespołu typu płyta główna, pamięć RAM, karta graficzna.

Dodane 15.08.2009 (So) 18:29

Tytuł wątku zmień na bardziej konkretny np “Komputer się nie uruchamia”

wczoraj go psikałem sprężonym powietrzem

bond0075 , proszę jak najszybciej zapoznać się z regulaminem forum i poprawić swoje posty w przeciwnym razie temat zostanie usunięty.

a gdzie go znajdę?

Jeżeli wiatraki chodzą i to wszystko to podejrzewam że awarii uległa płyta główna znam jednak przypadki gdzie awaria zasilacza powodowała niewłaściwe napięcie przekazywane podzespołom i także kręciły się tylko wiatraczki a raczej wiatraczek na radiatorze procesora po wymianie zasilacza komputer się uruchamiał i pracował prawidłowo znane są mi także przypadki gdzie awaria zasilacza prowadziła w następstwie do awarii płyty głównej.

komp ma 10 lat, żal mi go wyrzucać, może dociągnie do 20tki, raz po raz go włączę

Dodane 15.08.2009 (So) 18:38

on ma tylko jeden wiatrak

a z rurki co poleciało pewnie woda zamiast powietrza …??? znam z autopsji… "Przed użyciem i w trakcie kilka razy wstrząsnąć!

trochę poleciało, ale poczekałem aż odparuje, zasilanie było wyłączone

Dodane 15.08.2009 (So) 18:55

już działa, przecinając opaskę od kabla zasilającego płyty głównej, przeciąłem też jeden kabel.

Dekanet dzięki za zainteresowanie