Komputer się nie uruchamia

(system) #1

nie działa mi. pomożecie?

(Adax22) #2

Konkretnie napisz co Ci nie działa !!

(system) #3

komputer

-- Dodane 15.08.2009 (So) 18:22 --

nie chce się włączyć. czarny ekran. nic nie pika. wiatraki chodzą.

(Adax22) #4

Dokładnie opisz usterkę forum to nie odpytywanie przy tablicy ucznia który się nie przygotował do zajęć przez cierpliwą nauczycielkę która musi się prosić o każde słowo!

Sprawdź podłączenie przewodu zasilającego może się odłączył od zasilacza opisana usterka pasuje do awarii zasilacza który zapewne uległ uszkodzeniu. Pożycz zasilacz od znajomego i zobacz czy komputer się uruchomi na jego zasilaczu to na wstępie. Gdyby coś pikało można by rozważyć awarię jakiegoś innego podzespołu typu płyta główna, pamięć RAM, karta graficzna.

-- Dodane 15.08.2009 (So) 18:29 --

Tytuł wątku zmień na bardziej konkretny np "Komputer się nie uruchamia"

(system) #5

wczoraj go psikałem sprężonym powietrzem

(Airborn) #6

bond0075 , proszę jak najszybciej zapoznać się z regulaminem forum i poprawić swoje posty w przeciwnym razie temat zostanie usunięty.

(system) #7

a gdzie go znajdę?

(Adax22) #8

Jeżeli wiatraki chodzą i to wszystko to podejrzewam że awarii uległa płyta główna znam jednak przypadki gdzie awaria zasilacza powodowała niewłaściwe napięcie przekazywane podzespołom i także kręciły się tylko wiatraczki a raczej wiatraczek na radiatorze procesora po wymianie zasilacza komputer się uruchamiał i pracował prawidłowo znane są mi także przypadki gdzie awaria zasilacza prowadziła w następstwie do awarii płyty głównej.

(system) #9

komp ma 10 lat, żal mi go wyrzucać, może dociągnie do 20tki, raz po raz go włączę

-- Dodane 15.08.2009 (So) 18:38 --

on ma tylko jeden wiatrak

(Adax22) #10

a z rurki co poleciało pewnie woda zamiast powietrza ...??? znam z autopsji... "Przed użyciem i w trakcie kilka razy wstrząsnąć!

(system) #11

trochę poleciało, ale poczekałem aż odparuje, zasilanie było wyłączone

-- Dodane 15.08.2009 (So) 18:55 --

już działa, przecinając opaskę od kabla zasilającego płyty głównej, przeciąłem też jeden kabel.

Dekanet dzięki za zainteresowanie