Komputer się nie uruchamia

Cześc, mam taki dziwny problem. Po włączeniu pstryczka z tyłu zasilacza (z 0 na 1) na płycie głównej (ASUS P5GD1) miga zielona dioda, wentylator na radiatorze od procesora się porusza, a z głośników dochodzi dudnienie basowe (tak jakby bicie serca, częściowo zsynchronizowane z migającą diodą). Komputer się nie uruchamia.

Początkowym problemem był komunikat “CPU Fan Error! Press F1 to continue”. Ściągnąłem manuala do płyty głównej i okazało się, że wentylator nie był podpięty do odpowiedniego gniazda. Po tej zmianie zaczął się kłopot. Oczywiście próbowałem wszystko ‘cofnąc’, próbowałem różnych rzeczy, ale niestety nic nie pomaga.

Jakieś sugestie…?

Model zasilacza?

Pełna konfiguracja komputera?

Zasilacz: Logic 400W

Płyta: jak powyżej

Procesor: Intel Pentium 4 3GHz

Pamięć: KVR400X64C3AK2/1G (x2)

Zasilacz został niedawno wymieniony z mocy około 300W…

przy czym komputer działał dobrze z nowym podzespołem.

Sprawdź z innym zasilaczem. Wiem że jest “nowy”, ale objawy wskazują na zasilanie - czyli zasilacz albo coś w płytą główną lub uszkodzone urządzenie np. karta graficzna, dysk, napęd CD/DVD. Po odłączeniu wszelkich rzeczy “niepotrzebnych” (napędy, karty) od płyty głównej i zasilacza też nie startuje? (sam BIOS, bo - z przyczyn oczywistych - system się nie uruchomi).

Okay, a teraz (chyba) rozwiązanie. Obudowa nie może leżeć na ziemi… a niestety przy takiej dokonywałem wszelkich prób. W każdym razie - jeśli problem będzie się powtarzał - stawiam w ciemno na zasilacz. […] Jak narazie wszystko działa.

Jeszcze 1 sprawa… Czy ~ 72 stopnie C procesora mogą powodować zawieszanie się systemu + to, że czasem się nie uruchamia…? (72 w BIOSie, 65 wykazuje EVEREST). Procesor Intel Pentium 4 3,2GHz (sprawdziłem dokładnie, trochę więcej niż napisałem wcześniej). Dodam, że komp wpada w cykl podczas którego się nie uruchamia (zwis przy ładowaniu systemu - WIN XP PRO SP2), ale… jeśli go wyłączę i dam mu “chwilę na ostygnięcie” - po czasie startuje. Chociaż wg. tej strony intel.com/support/processors/pentium4/sb/cs-007999.htm wszystko powinno być w porządku.